یک نوجوان 17 ساله سخنگوی جدید داعش شد

شهریاریها : یک نوجوان هفده ساله استرالیایی به نام عبد الله الامیر، به عنوان سخنگوی تشکیلات تروریستی داعش انتخاب شده است و مسئولان آمریکا و اروپا را به برافراشتن پرچم سیاه داعش بر فراز کاخ هایشان تهدید کرد. «واحد مرکزی خبر» به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن در شماره امروز خود […]

684742شهریاریها : یک نوجوان هفده ساله استرالیایی به نام عبد الله الامیر، به عنوان سخنگوی تشکیلات تروریستی داعش انتخاب شده است و مسئولان آمریکا و اروپا را به برافراشتن پرچم سیاه داعش بر فراز کاخ هایشان تهدید کرد.

«واحد مرکزی خبر» به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن در شماره امروز خود در گزارشی به نقل از پایگاه اینترنتی «باز وید» آمریکا نوشت: تشکیلات تروریستی داعش، یک نوجوان استرالیایی را به عنوان سخنگوی خود انتخاب کرد تا در نوارهای ویدیویی و فیلم های کوتاهی که این تشکیلات تروریستی عمدتا در اینترنت منتشر می کند، صحبت و اعلام موضع کند.

این در حالی است که مارک دریوس، دادستان کل استرالیا گفته «این یک تراژدی و فاجعه است که جوانی استرالیایی گمراه شود و برای همکاری با یک تشکیلات تروریستی، به مناطق دور از دیار خود مسافرت کند».

الشرق الاوسط با درج تصویری از این نوجوان استرالیایی که در حلقه هم قطاران داعشی خود قرار گرفته وتفنگی در دست و دستاری بر سر دارد، نوشت: صبح دو روز پیش، «داعش» ویدیویی کوتاه به مدت نود ثانیه با صدای این نوجوان استرالیایی منتشر کرد که در آن گفته بود:« از اقدام خود دست برنخواهیم داشت تا پرچم سیاه را بر بالای کاخ باکینگهام در لندن و کاخ سفید در آمریکا برافراشته کنیم».

به نوشته این روزنامه، این نوجوان استرالیایی، عبد الله الامیر (هفده ساله)،و ازساکنان حوالی شهر سیدنی است و برای این انتخاب شده تا به عنوان سخنگوی تشکیلات داعش در قالب نوار ویدیویی که چند ساعت پیش در پایگاه یوتیوب منتشر شده، صحبت کند.
پایگاه اینترنتی «باز وید» آمریکا گفته این نوجوان که خود را با لقب «ابو خالد»، معرفی کرده، از سوی گروهی از جوانان تندرو احاطه شده است و در برابر دوربین، عباراتی در تهدید به قتل «ظالمان» در استرالیا، انگلیس و آمریکا مطرح می کند.

این پایگاه آمریکایی، عبارت هایی را که این نوجوان تندرو از طریق فیلم کوتاه ویدیویی در یوتیوب مطرح کرده، منتشر اما پس از مدت زمان کوتاهی آن را حذف کرد.

«ابوخالد» در این نوار با مخاطب قرار دادن مسئولان برخی کشورها گفت.. «به رهبران کشورها به اوباما و تونی ابوت (نخست وزیر استرالیا) می گویم که با این سلاح هایی که ما در اختیار داریم و با این سربازان، جنگ را متوقف نخواهیم کرد وسلاح خود را زمین نمی گذاریم مگر تا زمانی که به سرزمین های شما برسیم و سر همه فرمانروایان مستبد را از تن جدا کنیم و پرچم سیاه ا در همه جا از جمله کاخ سفید و کاخ باکینگهام (کاخ سلطنتی انگلیس در لندن) به اهتزاز درآوریم».

نوجوان استرالیایی، عبد الله الامیر در این ویدیوی کوتاه که در اینترنت تحت عنوان «پیامی از مجاهد 4» منتشر شده، در مقابل دوربین می گوید: «به اوباما و تونی ابوت، هشدار می دهیم با این اسلحه ای که در اختیار ماست و این سربازان، دست از کارزار و نبرد برنمی داریم، تا اینکه به سرزمین شما برسیم».

عبد الله الامیر در ماه ژوئن گذشته به همراه یک نوجوان استرالیایی دیگر از این کشور خارج و از راه ترکیه، وارد سوریه شدند اما گزارش رسانه ای استرالیا حاکی است که آن نوجوان دیگر به نام فیض که همراه عبد الله الامیر فرار کرده بود، پدرش وی را دستگیر کرده و او به استرالیا بازگشته است.

خانواده این نوجوان استرالیایی ملحق شده به داعش نیز به روزنامه «سیدنی مورنینگ هیرالد» گفتند: آنها معتقدد که فرزند آنها تحت «شستشوی مغزی» قرار گرفته است ..آنها از مسئولان استرالیایی خواستند به هر وسیله ممکن ، فرزندشان را به استرالیا بازگردانند.

سخنگوی نخست وزیر استرالیا گفت: این نوار ویدیویی نشان دهنده شدت خطرناک بودن تشکیلات داعش است آن هم نه فقط برای استرالیا و هم پیمان این کشور بلکه بلکه برای کل جهان.
این سخنگوی استرالیایی افزود: «به همین علت بود که استرالیا به ائتلاف بین المللی پیوسته تا داعش را در عراق تضعیف کند و مانع اقداماتش شود».
استرالیا نقش بارزی در ائتلاف تحت هدایت آمریکا علیه داعش دارد؛ تشکیلاتی که کنترل بخش هایی از سوریه و عراق را به دست گرفته است.

این کشور متعهد شد تا ششصد سرباز را برای نبرد با این تشکیلات تندرو، اعزام کند.. همچنین در این هفته به توافقی با عراق دست یافته تا به موجب آن، دویست نفر از نیروهای ویژه این کشور اجازه داشته باشند که به نیروهای عراقی برای نبرد در مقابل داعش، آموزش دهند.
پیش تر استرالیا به نخستین حمله هوایی خود علیه اهداف داعش در این کشور به عنوان بخشی از ائتلاف تحت هدایت آمریکا، اقدام کرد.

گفته می شود بیش از صد استرالیایی از جمله دو دوست عبد الله الامیر به نامهای خالد شروف و محمد العمر متولد سیدنی، در جبهه «داعش» در حال کارزار هستند.

استرالیا در سپتامبر گذشته و در سایه نگرانی ها از بازگشت «جهادیها» (تروریستها) به این کشور، سطح تهدیدات فرا روی خود را از حالت متوسط به زیاد، افزایش داد و پس از آنکه مسئولان امنیتی هشدار دادند که برخی از تندروها برای حملات ناگهانی به این کشور، در حال برنامه ریزی هستند، اقدامات وحملاتی را برای مقابله با تروریسم به اجرا در آورد.