یخبندان در 27 استان / تا پایان هفته سرما در کشور می‌ماند

شهریاریها :  مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور گفت: هوای سرد تا پایان هفته می ماند و موج جدید بارش‌ها از دوشنبه آغاز می‌شود. احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور به خبرآنلاین گفت: با استقرار هوای سرد در سطح کشور و نفوذ توده‌ هوای مرطوب از عرض‌های جنوبی از روز دوشنبه، […]

14-2-3-1921449شهریاریها :  مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور گفت: هوای سرد تا پایان هفته می ماند و موج جدید بارش‌ها از دوشنبه آغاز می‌شود.

احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور به خبرآنلاین گفت: با استقرار هوای سرد در سطح کشور و نفوذ توده‌ هوای مرطوب از عرض‌های جنوبی از روز دوشنبه، بارش برف در استان‌های غربی و مرکزی پیش بینی می شود.

او با بیان اینکه شدت فعالیت بارش سامانه دوشنبه بعدازظهر بیشتر می شود ادامه داد: در این روز در بخش‌های مرکزی زاگرس روی استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال خوزستان، بوشهر و غرب فارس بارندگی خواهیم داشت و اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی به سبب بارش برف و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها و معابر عمومی به سبب بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با بیان اینکه این سامانه باعث سرد شدن کشور می شود گفت: استانهای نیمه شرقی کشور در شامگاه یکشنبه بیشترین افت دمایی را خواهند داشت.

او در مورد روزهای دوشنبه و سه‌شنبه گفت: در این دو روز بارش باران در استان‌های جنوبی کشورهمراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: در روز سه‌شنبه شدت بارش در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان و بخش‌های جنوبی استان‌ کرمان است که می‌تواند با سیلابی شدن رودخانه و مسیل‌ها در مناطق فوق همراه باشد.

وظیفه ادامه داد: فیروزکوه و بستان‌آباد با 22-، درگز 21- و هریس 19- سردترین استان‌های کشور هستند.

او گفت: حداقل دمای 27 استان تهران به جز بوشهر، خوزستان، لرستان و هرمزگان در روز دوشنبه به زیر صفر می‌رود و یخبندان انتظار می‌رود.

او گفت: در روز دوشنبه استان‌های خراسان رضوی با حداقل دمای 16 درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و هرمزگان با حداقل دمای 15 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین استان‌های کشور خواهند بود.

او در مورد هوای تهران گفت: بارش پراکنده برف تا روز دوشنبه ادامه دارد اما روز سه شنبه این بارشها بیشتر می شود.

وظیفه ادامه داد: حداقل دمای تهران یکشنبه شب با یک درجه کاهش به 8- می‌رسد.