کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور و خنکی هوا تا ۹ تیر ماه

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز و فردا کاهش دما در نوار شمالی کشور و دامنه جنوبی البرز تداوم داشته و موجب خنکی هوا تا دوشنبه 9 تیر در این مناطق می‌شود، گفت:‌آسمان تهران روز آینده تا 10 تیر ماه صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش شهریاریها ،در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور در روزهای آینده و امروز بیان کرد: امروز و فردا در دامنه‌های جنوبی البرز و نوار شمالی کشور کاهش نسبی دما ادامه دارد و تا دوشنبه ۹ تیر ماه خنکی هوا در این مناطق پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: امروز و فردا در برخی نقاط استان‌های ساحلی خزر و نوار شمالی کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و دریای خزر مواج است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز و فردا در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل همچنین آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی و خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر، بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان افزود: هشتم تیر ماه در استانی‌های ساحلی خزر و اردبیل همچنین آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،‌خراسان شمالی، خراسان رضوی، برخی نقاط هرمزگان و جنوب کرمان و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد:‌ روز دوشنبه ۹ تیر در سواحل مرکزی و شرقی خزر، ارتفاعات البرز شرقی و مرکزی، برخی نقاط در جنوب سیستان و بلوچستان و برخی نقاط آذربایجان غربی، همچنین خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که این شرایط روز ۱۰ تیر ماه در ارتفاعات البرز مرکزی برخی نقاط آذربایجان غربی،‌ آذربایجان شرقی و اردبیل حاکم است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت:‌در ۵ روز آینده در نوار شرقی کشور به خصوص منطقه زابل وزش باد شدید ادامه دارد که خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در این مناطق دور از انتظار نیست.

ضیائیان با بیان اینکه امروز و فردا دریای خزر مواج است گفت:‌امروز خلیج‌فارس مواج است.

وی بیان کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۷ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۸ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری پیش‌بینی می‌شود که این شرایط تا ۱۰ تیر ماه نیز ادامه دارد.

ضیائیان اضافه کرد: امروز در پایتخت آسمان صاف، جهت باد غربی و سرعت باد ۲۲ کیلومتر بر ساعت است، دید افقی امروز در پایتخت بیش از ۱۰ کیلومتر و نم نسبی ۱۶ درصد است.