کاهش دمای هوا در استان البرز
کاهش دمای هوا در استان البرز

شهریاریها : منصور رحمانیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار کرد: طی روزهای اخیر و با فرارسیدن فصل تابستان، شاهد افزایش دمای هوا در اکثر استان‌های کشور و همچنین البرز بودیم. وی تصریح کرد: در روزهای اخیر دمای هوای برخی از مناطق استان البرز در گرم‌ترین زمان به حدود 37 درجه بالای […]

13920101000158_PhotoAشهریاریها : منصور رحمانیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار کرد: طی روزهای اخیر و با فرارسیدن فصل تابستان، شاهد افزایش دمای هوا در اکثر استان‌های کشور و همچنین البرز بودیم.

وی تصریح کرد: در روزهای اخیر دمای هوای برخی از مناطق استان البرز در گرم‌ترین زمان به حدود 37 درجه بالای صفر رسید؛ اما از صبح شنبه شاهد کاهش تدریجی گرما در استان بودیم.

مدیرکل هواشناسی استان البرز افزود: از صبح روز جمعه با ورود سامانه جدید از سمت غرب به کشور شاهد افزایش ابر در استان‌های شمالی و حتی رگبارهای پراکنده و وزش باد بودیم که این شرایط در آب و هوای استان البرز نیز تاثیر گذاشت.

رحمانیان ادامه داد: عصر جمعه و بامداد شنبه شاهد افزایش ابر، وزش باد و رگبار‌های پراکنده در استان البرز به ویژه در ارتفاعات بودیم.

وی اضافه کرد: همین امر موجب شد که از صبح شنبه شاهد کاهش دمای هوا در شهرها و مناطق مختلف استان البرز باشیم که این کاهش در ارتفاعات و مناطق کوهستانی ‌ملموس‌تر است.

مدیرکل هواشناسی استان البرز اظهار کرد:‌ بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی و پیش‌بینی‌هایی که بر اساس داده‌های علمی داریم طی روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه شاهد آسمانی صاف تا کمی ابری در سراسر استان البرز خواهیم بود.

رحمانیان گفت: همچنین وزش باد و رگبار در ارتفاعات پیش‌بینی شده است، اما در سطح شهرها و شهرستان‌های استان البرز به احتمال فراوان شاهد رگبار و بارش‌های پراکنده باران نخواهیم بود.