چهار نرم‌‌افزار برتر دهه ۲۰۱۰ به فیس‌ بوک تعلق دارد
چهار نرم‌‌افزار برتر دهه ۲۰۱۰ به فیس‌ بوک تعلق دارد
به‌تازگی فهرستی از بیشترین نرم‌افزارهای دانلود شده در دهه 2010 میلادی عرضه شده است که چهار نرم‌افزار برتر این فهرست به کمپانی مارک زاکربرگ تعلق دارد.

به گزارش شهریاریها ، به‌تازگی فهرستی از بیشترین نرم‌افزارهای دانلود شده در دهه ۲۰۱۰ میلادی عرضه شده است که چهار نرم‌افزار برتر این فهرست به کمپانی مارک زاکربرگ تعلق دارد.
 
نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، نرم‌افزار فیس‌بوک در صدر فهرست نرم‌افزارهای با بیشترین دانلود کاربران قرار گرفته است و پس‌ از آن نیز پیام‌رسان محبوب این کمپانی قرار دارد که زیرمجموعه کمپانی اصلی فیس‌بوک تلقی می‌شود.
البته بسیاری از دانلود کنندگان هنوز هم از جداسازی این پیام‌رسان از نرم‌افزار اصلی فیس‌بوک شکایت دارند.
 
در جایگاه سوم، پیام‌رسان واتس‌اپ واقع شده است که در سال ۲۰۱۴ میلادی با رقم ۱۹ میلیارد دلار به فیس‌بوک فروخته شد، اما نام اصلی آن هیچ‌گاه توسط این کمپانی تغییر نکرد.
همان‌طور که حدس می‌زنید، در رتبه چهارم هم نرم‌افزار اینستاگرام واقع شده است که به پلتفرمی برای نمایش سبک زندگی کاربران آن تبدیل شده است.

  
البته اشغال چهار جایگاه اول این فهرست توسط نرم‌افزارهای فیس‌بوک برای هواداران رقابت سالم میان کمپانی‌ها خبر چندان خوبی نیست.
این امر زمانی تشدید می‌شود که بدانیم تنها دلیل اشغال جایگاه پنجم این جدول توسط کمپانی اسنپ چت آن است که پیشنهاد خرید فیس‌بوک را در سال ۲۰۱۳ میلادی رد کرد.
 
از طرف دیگر، نرم‌افزار پیام‌رسان اسکایپ، جایگاه ششم را اتخاذ کرده است و نرم‌افزار محبوب تیک‌تاک هم جایگاه هفتم را اشغال کرده است.
رتبه هشتم، نهم و دهم این جدول به ترتیب متعلق به مرورگر  UC کمپانی علی‌بابا، یوتیوب و توییتر است.
نکته جالب اینجاست که در این فهرست، هنوز خبری از لینکدین نیست.