پیاده‌روی جاماندگان اربعین در استان البرز برگزار شد
پیاده‌روی جاماندگان اربعین در استان البرز برگزار شد

شهریاریها : پیاده روی جاماندگان اربعین در استان البرز همزمان با سراسر کشور برگزار شد.  هیئت های عزاداران البرزی همزمان با اربعین حسینی با حضور در آستان امامزادگان به سوگواری برای سرور و سالاران شهیدان پرداختند. اجتماع هیئت های عزاداری به صورت متمرکز در آستان مقدس امامزاده محمد (ع) وسکینه خاتون (س) حصارک کرج برپا […]

شهریاریها : پیاده روی جاماندگان اربعین در استان البرز همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

 هیئت های عزاداران البرزی همزمان با اربعین حسینی با حضور در آستان امامزادگان به سوگواری برای سرور و سالاران شهیدان پرداختند.

اجتماع هیئت های عزاداری به صورت متمرکز در آستان مقدس امامزاده محمد (ع) وسکینه خاتون (س) حصارک کرج برپا شد.

عزاداران حسینی از صبح امروز پیاده روی خود را در دو مسیر جداگانه میانجاده و میدان دانشگاه حصارک به سمت آستان مقدس امامزادگان آغاز کردند.

مداحان نیز برای سوگواران به مداحی پرداختند و در ادامه زیارت امام حسین (ع) قرائت شد.

بسیاری از شهروندان کرجی نیز با پخت نذری از عزاداران و سوگواران حسینی پذیرایی کرده و ارادت خود به خاندان عصت و طهارت (ع) را نشان دادند.

پیش از این غفور قاسمپور، فرماندار کرج از رشد پنج برابری نذورات مردمی برای برگزاری هرچه باشکوه اربعین حسینی خبر داد  و گفته بود؛ به منظور برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم راهپیمایی اربعین با هم افزایی صورت گرفته همه نذورات نقدی و غیرنقدی شهروندان فهیم و بخشداری ها، شهرداری ها و ادارات شهرستان جمع آوری و در حساب ستاد اربعین شهرستان کرج متمرکز شده است.

فرماندار کرج همچنین گفته بود؛ حدوداً ۵۰۰ میلیون تومان نذورات در شهرستان کرج جمع آوری شده که برابر جدول زمانبندی با نظارت مستقیم ستاد شهرستان، صرف تجهیز و تأمین اقلام مورد نیاز درموکب ها خواهد شد.

گفتنی است؛ تجمع بزرگ عزاداری اربعین حسینی به همت ستاد برگزاری مراسمات فرهنگی و مذهبی غرب کرج و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر