پروین، قلعه‌نویی؛ افول سلاطین با 4 گل
پروین، قلعه‌نویی؛ افول سلاطین با 4 گل

گروه ورزش شهریاریها : قلعه‌نویی درست در زمانی در فوتبال ایران پا گرفت و خود را به عنوان یک سرمربی موفق مطرح کرد که علی پروین از صحنه کنار می‌ رفت. پروین؛ پر عنوان‌ ترین مربی فوتبال ایران در دهه‌ های ۶۰ و ۷۰ که تا اواسط دهه هشتاد هم دوام آورد. او سال‌های سال […]

00997280

گروه ورزش شهریاریها : قلعه‌نویی درست در زمانی در فوتبال ایران پا گرفت و خود را به عنوان یک سرمربی موفق مطرح کرد که علی پروین از صحنه کنار می‌ رفت. پروین؛ پر عنوان‌ ترین مربی فوتبال ایران در دهه‌ های ۶۰ و ۷۰ که تا اواسط دهه هشتاد هم دوام آورد. او سال‌های سال به عنوان سرمربی پرسپولیس، تیمی یکه‌تاز و بزرگ را به میدان می‌فرستاد و بازی‌های تهاجمی و کسب عناوین آنها را تبدیل به پرطرفدارترین تیم ایران کرد. پروین اما با بالارفتن سن، روند طبیعی نزول را طی کرد و در نهایت با شکست سنگین ۴ بر یک، در ورزشگاه آزادی مقابل فجرسپاسی عصرش به پایان رسید. این اتفاق با اندکی تفاوت و تاخیر درباره قلعه‌نویی رخ داده است. سرمربی استقلال که خود عناوین بسیاری را با استقلال و تیم‌هایی مثل سپاهان و تراکتورسازی فتح کرده است، دیروز در ورزشگاه آزادی و در یک بازی عجیب و غریب با ۴ گل مغلوب تراکتورسازی شد تا هواداران رو به‌ نزول او ایمانشان را به وی از دست بدهند.

حالا قلعه‌نویی برای اولین‌ بار در شرایطی قرار گرفته که جدایی او از استقلال کاملا منطقی به نظر می‌رسد و این اتفاقی است که برای این مربی پر عنوان هرگز رخ نداده بود. قلعه‌نویی که همیشه پیشنهاد چند تیم مختلف را در جیب خود داشت، حالا حداقل از استقلال پیشنهادی برای ادامه همکاری ندارد. اگرچه شاید تیم او تراکتورسازی را می‌برد و در دربی هم به موفقیت می‌رسید موضوع متفاوت می‌شد اما با خوردن ۴ گل در تهران دیگر امیدی به وی نیست. درست مثل علی پروین که در یک چنین روزی رو به خبرنگاران گفت خداحافظ فوتبال!