پایش ۳۵۹ واحد صنعتی، تولیدی و خدماتی در شهریار ​​​​​​​

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار از انجام ٣٥٩ مورد پایش واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی طی چهار ماهه اول امسال در این شهرستان خبر داد.

به گزارش شهریاریها ،شیدا اکار با اعلام این خبر گفت: طی پایش واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی در سطح شهرستان شهریار به منظور بررسی عملکرد سیستم های تصفیه فاضلاب موجود، تعداد ١۵ مورد نمونه برداری از خروجی فاضلاب واحدها انجام شده است.

وی افزود: با توجه به مشاهده نواقص و تخلفات زیست محیطی در تعدادی از این واحدها، ٣۵ مورد اخطاریه محیط زیستی برای واحدهای آلاینده و متخلف صادر و ابلاغ شده است.

اکار در ادامه با اشاره به بی توجهی برخی مسئولان واحدها به اخطاریه های صادره و تداوم روند ایجاد آلودگی اظهارکرد: تعداد ٢٣ مورد پرونده حقوقی نیز برای واحدهای آلاینده محیط زیست و تهدید کننده بهداشت عمومی به موجب قوانین جاری در مرجع قضایی تشکیل شده که ضمن پلمب یک واحد متخلف، یک مورد حکم جلب، شش مورد رای حبس یکساله و پنج مورد جزای نقدی برای ١٣ مورد از پرونده ها صادر شده و مابقی در دست پیگیری است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار تصریح کرد: بررسی و رسیدگی به ١٠۵ مورد استعلام واصله، ۵٨ مورد شکایت مردمی، ١٣ مورد خوداظهاری ارائه شده از سوی واحدهای مشمول خوداظهاری از دیگر اقدامات این اداره طی چهار ماه گذشته بوده است.