وقوع برف و مه غلیظ در ارتفاعات استان تهران
وقوع برف و مه غلیظ در ارتفاعات استان تهران
شهریار- مدیرکل هواشناسی استان تهران از وقوع برف، کولاک و مه غلیظ در ارتفاعات استان خبر داد و گفت: این سیستم سحرگاه جمعه هفتم آذر آسمان نیمه شمالی استان را ترک می‌کند.

به گزارش شهریاریها ، مجتبی جلالی در خصوص وضعیت جوی استان تهران اظهار داشت: آسمان تهران از امروز پنج شنبه ششم آذرماه به تناوب بارانی خواهد شد.

جلالی افزود: سیستمی با بارش‌های رگباری و زودگذر در دوسوم جنوبی و بارش‌های متناوب در نوار شمالی استان، پیش از ظهر امروز شروع به فعالیت می‌کند و حجم بارش به جز نوار شمالی و شمال غرب استان در بقیه مناطق چندان چشمگیر نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه تمرکز و هسته‌ی بارشی بر روی شمیرانات می‌باشد گفت: ریزش تگرگ در نقاط مستعد و بارش برف در ارتفاعات و برفاب و برف در نوار شمالی استان طی امروز تا بامداد جمعه محتمل است.

مدیر کل هواشناسی استان تهران عنوان داشت: برف و کولاک و مه غلیظ، کندی در عبور و مرور جاده‌ای، لغزندگی سطح جاده‌ها و کاهش دید افقی را در ارتفاعات و نوار شمالی استان طی امروز تا بامداد جمعه خواهیم داشت و این سیستم سحرگاه جمعه هفتم آذر آسمان استان تهران را ترک می‌کند.

جلالی در خصوص وضعیت هوای تهران طی پنجشنبه ششم آذر عنوان کذد: آسمان استان امروز ابری، بعضی از ساعات بارش باران، ارتفاعات برفاب و برفی خواهد بود و حداکثر دما ۸ درجه سانتی گراد و حداقل دما ۵ درجه سانتی گراد خواهد بود.