واکسن زده‌ها کمتر به امیکرون مبتلا می‌شوند
واکسن زده‌ها کمتر به امیکرون مبتلا می‌شوند
شهریاریها - سخنگوی ستاد کرونای البرز گفت: طبق تحقیقات صورت گرفته، کسانی که واکسن تزریق کرده‌اند کمتر به سویه جدید(امیکرون) مبتلا شده‌اند.

به گزارش شهریاریها ،مهرداد بابایی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت کرونایی در البرز اظهار کرد: خوشبختانه طی ۲۴ ساعت اخیر هیچ مورد فوتی در استان مشاهده نشده و امیدواریم این وضعیت ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه مواردی از سویه جدید کرونا در کشورهای اطراف مشاهده شده، توضیح داد: با این اوصاف به نظر می‌رسد در مواجه با این سویه ناگزیر باشیم.

وی با تاکید بر اینکه هر چند رنگ البرزآبی شده ولی کرونا تمام نشده است، گفت: به نظر می‌رسد سویه جدید در مقایسه با سویه‌های قبلی سرعت بیشتری در سرایت داشته باشد به همین دلیل از مردم درخواست می‌شود استفاده از ماسک، تزریق واکسن و حفظ فاصله اجتماعی را فراموش نکنند.

این مسئول اضافه کرد: هنوز موردی از سویه جدید کرونا در کشور مشاهده نشده و امیدواریم همین روند ادامه داشته باشد.

وی توضیح داد: طبق تحقیقات صورت گرفته، کسانی که واکسن تزریق کرده‌اند کمتر به سویه جدید(امیکرون) مبتلا شده‌اند.

سخنگوی ستاد کرونای استان با تاکید بر اینکه روند واکسیناسیون در البرز با سرعت قابل قبولی در حال انجام است، اضافه کرد: تمام افراد بالای ۱۸ سالی که حدود ۴ ماه از تزریق دز دوم آنها گذشته می‌توانند نسبت به تزریق دز سوم اقدام کنند.

بابایی با اشاره به اینکه هیچ اجباری در تزریق دز سوم نیست، گفت: البته در تزریق دز سوم تاکید بیشتر بر افراد مسن و کسانی است که بیماری زمینه‌ای دارند.

وی در پایان با اشاره به اینکه کسانی هستند که به دلیل ممنوعیت پزشکی نمی‌توانند واکسن کرونا تزریق کنند، توضیح داد: این افراد می توانند با گواهی پزشک در ادارات و … تردد داشته باشند.