مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل در سالی که گذشت، تاکید کرد: هویت ‌بخشی و تحولات همه‌ جانبه، ارمغان ورزش و جوانان استان تهران در سال 98 بوده و این مهم در سایه حمایت ارزشمند مقام عالی وزارت ورزش و جوانان و استاندار تهران محقق شده است.
هویت بخشی و تحولات همه جانبه، ارمغان ورزش و جوانان استان تهران

به گزارش شهریاریها ، رضا گل محمدی از افتتاح پروژه های عمرانی در راستای افزایش سرانه ورزشی گفت و افزود: پروژه‌های عمرانی استان تهران شامل ۲۰ پروژه در دستور کار بود که اکثر آن به مناسبت های مختلف توسط وزیر محترم و استاندار محترم در سال ۹۸ افتتاح شد.

وی با اشاره به افزایش سرانه ورزش استان تهران به میزان ۱۶۴ هزار و ۸۹۲ متر مربع گفت: این افزایش سرانه حاصل راه‌اندازی ۲۰ پروژه عمرانی بخش دولتی بوده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در ادامه از واگذاری و مشارکت بخش خصوصی در ۱۳ پروژه‌های عمرانی با مبلغ سرمایه‌گذاری به میزان ۲۴ میلیارد تومان در چهارچوب ماده ۲۷ خبر داد و گفت: امسال ۴۲۹ صدور مجوز، ۱۹ موافقت اصولی فاقد زمین، ۸۰ موافقت اصولی با زمین، صدور ۶ مجوز فصلی و برگزاری ۴۴ جلسه کمیسیون و تمدید ۳۵۴ پروانه اجرایی شد و در قالب ماده ۸۸، از طریق ۲۱۱ مکان ۲۷ میلیارد تومان درآمد داشتیم و با پیگیری بخش حقوقی، ۱۶ اخذ سند مالکیت و ۱۳۱ مورد اخذ گواهی بند” د ” صورت گرفت.
وی از نشست مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مسئولان اداره کل در جهت رفع مشکلات و انجام حمایت بیشتر در محل خانه ملت گفت و افزود: توجه به برنامه‌های جوانان که همواره مورد تاکید نمایندگان محترم مجلس است، از اولویت های اداره کل بوده و در سال ۹۸، کلنگ‌زنی و احداث خانه جوانان در شهرستان‌های استان تهران انجام شد و ضمن برگزاری جلسات مستمر ستاد ساماندهی امور جوانان با حضور استاندار تهران، ساماندهی ۱۰۵ سازمان مردم‌نهاد در استان تهران، با جدیت دنبال شد و در کنار ۱۵ سمن در حال تاسیس، مجوز فعالیت برای ۱۴ سمن‌ نیز صادر گردید. همچنین با برگزاری ۷۰ جشنواره ویژه جوانان، ۶۲۵ مورد برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت در کارنامه این اداره کل به ثبت رسید.
مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران انتخاب اداره کل در جشنواره شهید رجایی را به عنوان اداره منتخب، حائز اهمیت دانست و با تاکید بر برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی، ادامه داد: در راستای برنامه‌های فرهنگی و مسئولیت‌های اجتماعی این اداره کل، با مشارکت ورزشکاران و جوانان، شاهد اجرای دو برنامه مراسم بزرگ پاکسازی محیط زیست، برنامه درختکاری و ارسال ۶ محموله (مجموعا ۳۰ تن) به مناطق سیل‌زده کشورمان بودیم.
گل‌محمدی برگزاری همایش، جشنواره و ایستگاه‌های صبحگاهی را از دیگر فعالیت‌های این اداره‌ کل دانست و به برگزاری ۱۰۰۹ همایش و جشنواره و برپایی ۲۰۰۰ ایستگاه صبحگاهی برای توسعه و ترویج ورزش همگانی اشاره کرد.
وی مشارکت چشمگیر در برنامه‌های همگانی و پیاده‌روی خانوادگی را مورد تقدیر قرار داد و از برگزاری ۳۹۵ برنامه پیاده‌روی خانوادگی گفت و افزود: در سالی که گذشت، ۳ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۶۳۹ نفر در برنامه‌های همگانی استان تهران حضور فعالی داشتند و به آمار ۴۹۲ هزار و ۷۶۶ ورزشکار سازمان یافته زن و مرد در ورزش همگانی هم دست یافتیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران، از کسب ۱۰ سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو توسط قهرمانان تهرانی تا آخرین روز سال ۹۸ خبر داد و تقدیر و تجلیل از مدال‌آوران بازی‌های آسیایی را از اهم برنامه‌های اداره‌ کل در سال ۹۸ عنوان کرد و گفت: با حمایت استانداری تهران و وزارت ورزش و جوانان، مراسم تقدیر و اهدای جوایز مدال‌آوران بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را با حضور وزیر ورزش و جوانان و استاندار تهران برگزار کردیم تا قدردان افتخارآفرینان ورزش استان در بزرگترین رویداد قاره کهن باشیم.

 

گل‌محمدی از پرداخت اعتبارات به هیات‌های ورزشی استان تهران گفت که نقش جدی در ترویج ورزش و کسب سهمیه ورزشکاران تهران در تیم های ملی دارند و از پرداخت اعتبارات به هیات‌های ورزشی از محل ابلاغی به مبلغ ۳۶ میلیارد و ۱۹۵ میلیون ریال خبر داد و افزود: در سال ۹۸، از محل اعتبارات برگشت درآمد، ۱۶۹ میلیارد و ۳۵۵ هزار و ۴۴۱ ریال، از محل اعتبارات استانی، ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و در مجموع ۴۰ میلیارد و ۸۶۴ میلیون و ۳۵۵ هزار و ۴۴۱ ریال درآمد داشتیم که نمونه ای از تحولات صورت گرفته در ورزش پایتخت است.
وی توسعه ورزش بانوان را از برنامه‌های جدی اداره ‌کل دانست که در چارچوب برنامه‌های نشاط و تندرستی و فراغت بانوان با مشارکت گسترده بانوان انجام شد و تاکید کرد: میزان بهره‌مندی بانوان از اماکن ورزشی، ۲ میلیون و ۶۳۸ هزارو ۷۲۷ نفر در روز بود که قابل تامل است. در این بین، توسعه ورزش بانوان و ورزش تطبیقی محله محور با حضور ۲۳۱۹ شرکت کننده و برنامه های نشاط و تندرستی وفراغت بانوان با حضور ۳۴۶۲ شرکت کننده، از برنامه ها مهم در این بخش بوده است. ضمن آنکه طرح سنجش ساختار قامتی زنان روستایی نیز از اقدامات اداره کل بود که در ۱۳ روستا با حضور ۱۴۶۰ شرکت‌کننده انجام شد و یک اقدام جدی در جهت بهبود بخش سلامت زنان روستایی بوده است.
مدیرکل ورزش جوانان استان تهران برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور را یکی از اقدامات ماندگار و ارزشمند وزارت ورزش و جوانان خواند و به قهرمانی استان تهران در دومین دوره این المپیاد اشاره کرد و گفت: استان تهران با کسب ۲۶۴ مدال در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در دو بخش پسران و دختران، به مقام قهرمانی رسید تا با اختلاف قابل توجه با سایر استان ها نشان دهد که علی رغم همه محدودیت ها و کمبودها، استان برتر کشور است و همچنان می تواند پیشرو و الگویی برای ورزش دیگر استان ها باشد.
به گفته گل‌محمدی در سال ۹۸ نظارت گسترده ایی بر فعالیت اماکن ورزشی صورت گرفت و ضمن بازدید از ۴۲۳۶ مکان ورزشی، ۹۹۷ درجه‌بندی اماکن ورزشی و ۲۰۲۹ مورد بازدید کارشناسان سلامت از باشگاه‌ها انجام شد.
وی به اهمیت برگزاری کلاس‌های مربی‌گری و داوری اشاره کرد و گفت: در مجموع ۳۰۲ مورد کلاس‌های مربی‌گری و داوری در استان تهران برگزارشد و این نشانگر توجه ویژه به ورزش علمی و بروز شدن داشته های مربیان با هدف استمرار موفقیت های ورزشکاران شایسته پایتخت در مسابقات کشوری، بین المللی، قاره ای، جهانی و به خصوص بازیهای المپیک است و فرصتی بود تا داوران استان هم بتوانند با ارتقا توانایی های خود، نماینده شایسته ای برای تهران باشند.
مدیرکل، تکریم از خانواده معظم شهدای جامعه ورزش استان تهران را از وظایف جدایی ناپذیر اداره کل برشمرد و گفت: ادای دین به خانواده معظم شهدا به‌منظور ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت همواره مدنظر است و در همین ارتباط، در سالی که گذشت ۲۸۰ خانواده شهید و ایثارگر جامعه ورزشی، مورد تکریم قرار گرفتند.
گل محمدی برنامه‌های حمایتی بازنشستگان را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: انجام این مهم با تشکیل کانون بازنشستگان و اجرای برنامه‌های مختلف در سال ۹۸، مورد توجه بود و امیدوارم که ورزش و جوانان استان تهران در انجام این وظیفه ذاتی خود برای سرمایه های ارزشمند ورزش، سربلند بوده باشد.