هشدار درباره احتمال ابتلای ۲۰۰ هزار عربستانی به کرونا
هشدار درباره احتمال ابتلای ۲۰۰ هزار عربستانی به کرونا
وزارت بهداشت عربستان سعودی با استناد به چند پژوهش هشدار داد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا طی هفته‌های آتی، حداکثر به 200 هزار نفر می‌رسد.

به گزارش شهریاریها ،«توفیق الربیعه» وزیر بهداشت عربستان سعودی اعلام کرد که ریاض با «شفافیت کامل» با بحران کرونا برخورد می‌کند.

به نوشته پایگاه خبری شبکه «العربیه»، وی طی یک کنفرانس خبری توضیح داد که دولت عربستان هفت میلیارد ریال دیگر برای مبارزه با کرونا اختصاص داده است.

وی در ادامه ابراز تاسف کرد که برخی با این بحران با جدیت کافی برخورد نمی‌کنند و هنوز میانگین تردد در کشور بالاست و این امر مانع تحقق هدف مطلوب دولت در مبارزه با کرونا می‌شود. برخی به ممنوعیت تجمع‌ها پایبند نیستند و ممکن است شمار مبتلایان به این بیماری به اندازه‌ای برسد که خارج از توان رسیدگی ودرمان بخش سلامت و بهداشت کشور باشد.

وزیر بهداشت عربستان گفت که مهار کرونا در این کشور می‌تواند بین چهار ماه تا یک سال طول بکشد.

وی درباره افزایش شمار مبتلایان به کرونا در کشور گفت: افزایش شمار مبتلایان در کشور در درجه نخست به همکاری همگانی و پایبندی به توصیه‌ها و راهنمایی‌های صورت گرفته دارد. بر اساس اصل شفافیت در این‌باره که ما به آن پایبندیم باید شما را در جریان نتایج چهار پژوهش مختلف صورت گرفته از سوی کارشناسان سعودی و بین‌المللی متخصص بیماری‌های واگیردار قرار دهم.

توفیق الربیعه ادامه داد: بر اساس این پژوهش‌ها انتظار می‌رود که شمار مبتلایان طی هفته‌های آتی حداقل به ۱۰ هزار نفر و حداکثر به ۲۰۰ هزار نفر برسد. بی‌تردیدی پایبندی ما به دستورات و توصیه‌ها شمار مبتلایان را به حداقل خواهد رساند و عدم پایبندی به آن شمار مبتلایان را بسیار بالا خواهد برد.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی «محمد العبد العالی»، سخنگوی وزارت بهداشت عربستان سعودی، طی ۲۴ ساعت گذشته، با ثبت  ۲۰۳ مورد جدید ابتلا به ویروس جدید کرونا، شمار مبتلایان به این ویروس در عربستان به ۲ هزار و ۷۹۵ نفر رسیده است.