هدیه‌ای طلایی که «رولزرویس» برای شهریار فرستاد+عکس
هدیه‌ای طلایی که «رولزرویس» برای شهریار فرستاد+عکس

شهریاریها : سید محمدحسین بهجت تبریزی، فرزند آقا سید اسماعیل موسوی معروف به حاج میر آقا خشکنابی در سال ۱۲۸۶ شمسی در بازارچه میرزا نصرالله تبریزی واقع در چای‌کنار به دنیا آمد. اما هرگز تاریخ دقیقی از روز میلاد وی منتشر نشده است. پـدرش حاجی میرآقا خشکنابی، از سادات خشکناب و از وکـلای دادگستری تبریز […]

شهریاریها : سید محمدحسین بهجت تبریزی، فرزند آقا سید اسماعیل موسوی معروف به حاج میر آقا خشکنابی در سال ۱۲۸۶ شمسی در بازارچه میرزا نصرالله تبریزی واقع در چای‌کنار به دنیا آمد. اما هرگز تاریخ دقیقی از روز میلاد وی منتشر نشده است.

پـدرش حاجی میرآقا خشکنابی، از سادات خشکناب و از وکـلای دادگستری تبریز و مردی فاضل و خوش محاوره و از خوشنویسان دوره خود و با ایمان و کریم الطبع بوده که در سال ۱۳۱۳مرحوم و در قـم به خاک سپرده شده است.

او در جوانی هم بسیار شناخته شده بود و به واسطه اشعارش در تبریز و تهران و حتی در خارج از کشور نامی آشنا برای افراد بود حتی این شهرت و اشعار موجب شد تا شرکت شناخته شده ماشین‌سازی «رولزرویس» هدیه‌ای برای او به تبریز ارسال کند.

در ادامه تصویر این هدیه برای نخستین بار منتشر می‌شود. این هدیه هرسال به یکی از مشاهیر اهدا می‌شد که تماما از طلاست، رولز رویس همواره این ارمغان را با نام فرد ارسال می‌کرد.

 

 

۲۷ شهریورماه به مناسبت درگذشت سیدمحمدحسین شهریار به عنوان «روز بزرگداشت شهریار» و «روز شعر و ادب فارسی» نامگذاری شده است.