پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: سال‌هاست درباره خصوصی‌سازی صحبت می‌کنند اما با این موضوع تنها مردم را سرکار می‌گذارند. محمد نصرتی درباره عملکرد مدیران منصوب وزارت ورزش در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: فوتبال از سیاست جدا است اما فوتبال و ورزش ما کلا سیاسی شده است. تمام این انتخاب ها جای سوال داشته‌اند […]

پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: سال‌هاست درباره خصوصی‌سازی صحبت می‌کنند اما با این موضوع تنها مردم را سرکار می‌گذارند.

محمد نصرتی درباره عملکرد مدیران منصوب وزارت ورزش در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: فوتبال از سیاست جدا است اما فوتبال و ورزش ما کلا سیاسی شده است. تمام این انتخاب ها جای سوال داشته‌اند و عملکرد مدیران پرسپولیس و استقلال را به این وضعیت بحرانی انداخته است. مانده ام آیا در ایران مدیر ورزشی و فوتبالی نداریم که باید وزارت ورزش و جوانان مدیرانی را انتخاب کند که کوچک ترین آشنایی با فوتبال و ورزش ندارند؟

وی افزود: باید از باشگاه های بزرگ دنیا الگوبرداری کنیم. اولی هوینس و کارل هاینتس رومنیگه دو مدیر بایرن مونیخ سال ها عضو این تیم بوده‌اند. چرا نباید برای مدیریت بزرگ‌ترین باشگاه‌های کشور از افراد تحصیلکرده ورزشی استفاده شود؟

مدافع اسبق تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: ضعف عملکردی این مدیران سبب شده استقلال و پرسپولیس در سال های اخیر دچار بحران های اقتصادی شوند و بازیکن دارای قرارداد با باشگاه خیلی راحت این قرارداد را فسخ کند. شاید برخی از این آقایان فینالیست شدن پرسپولیس در لیگ قهرمانان را به نام خودشان بزنند اما این موضوع به جز تلاش بازیکنان، کادرفنی و مدیریت تیم هیچ دلیل دیگری نداشت. این مدیران به هیچ وجه عملکرد راضی کننده ای نداشته اند.

نصرتی درباره رها بودن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از سوی وزارت ورزش و قطعی نکردن واگذاری آنها توضیح داد: سال‌هاست درباره بحث خصوصی سازی صحبت می‌کنند اما با این موضوع تنها مردم را سرکار می‌گذارند و هیچ اتفاقی هم رخ نمی‌دهد. نباید با راه انداختن بحث واگذاری با افکار عمومی بازی شود و انجام شدن این مهم محال است.

وی درباره آینده پرسپولیس و استقلال با مدیریت منصوبان وزارت ورزش گفت: من که آینده خوبی را برای آنها تصور نمی کنم و در کل فوتبال ایران سیر نزولی پیش گرفته مگر اینکه با همت بازیکنان و کادرفنی تیم‌ها برخی مواقع بتوانند در آسیا نتایج خوبی بگیرند تا دل مردم شاد شود. عملکرد مدیران افتضاح است و کسی به آنها امید ندارد.

نصرتی افزود: جای شکرش باقی است که یک مدیر فوتبالی به نام ابراهیم شکوری کنار مدیرعامل جدید قرار گرفته تا موازنه‌ای ایجاد شود. یکی از عوامل انتخاب سمیعی هم از نظر من این است؛ مشکلاتی در وزارت ورزش وجود دارد که سبب شده به عنوان یک فرد سالم به وی اعتماد کنند تا از این طریق مشکلات ایجاد شده را حل و فصل کنند.