نحوه برگزاری کلاس‌های حضوری مدارس باید مطابق با شیوه‌نامه‌های ستاد کرونا باشد
نحوه برگزاری کلاس‌های حضوری مدارس باید مطابق با شیوه‌نامه‌های ستاد کرونا باشد
شهریاریها - عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه نحوه برگزاری کلاس‌های حضوری مدارس باید مطابق با شیوه‌نامه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا باشد تاکید کرد که دو وزارتخانه بهداشت و آموزش و پرورش باید با اعزام بازرس بر این روند نظارت کنند.

به گزارش شهریاریها ، دکتر حسین حق وردی در مورد افزایش شکایات والدین پیرامون عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در مدارس و نبود تهویه مناسب در کلاس‌ها، گفت: در طول 2 سال گذشته که خدمات آموزشی به صورت غیر حضوری ارائه شد، فرآیند آموزش آسیب دید بنابراین درست است که اولویت اول در حوزه آموزش حفظ سلامت دانش آموزان و معلمان است اما ما ناچار هستیم به سمت برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری پیش برویم.

نماینده مردم شهریار و قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته برگزاری کلاس‌های مدارس به صورت حضوری باید با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و رفع نگرانی والدین همراه باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: اگر ارائه خدمات آموزش مجازی تداوم یابد به تدریج نسلی تربیت می‌‎کنیم که از نظر یادگیری در مقایسه با تاثیر ارائه خدمات آموزش حضوری ضعیف بوده و از سایر نسل‌ها عقب خواهند ماند و به حرکت علمی کشور نیز آسیب خواهد رسید بنابراین ما باید به حالت عادی در مدارس برگردیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مدارس باید مطابق با شیوه‌نامه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا به برگزاری کلاس‌های حضوری بپردازند ضمن اینکه باید بازرسی‌هایی برای نظارت بر روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در مدارس از سوی دو وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش وجود داشته باشد تا با مشکلی مواجه نشویم و سلامت دانش آموزان به خطر نیفتد./