نا امن‌ترین کشورها برای زنان!
نا امن‌ترین کشورها برای زنان!

شهریاریها : کنگو و سومالی ناامن‌ترین کشورها برای زنان هستند و آمارها نشان از خشونت‌های زیادی علیه زنان در این کشورها دارد. به گزارش ایلنا، ” صراط ” نوشت: کشورهایی هستند که برای زندگی زنان مناسب نیستند و کمترین امنیت را زنان در این کشورها دارند. در برخی از این کشورها، زنان با سخت‌ترین شرایط […]

متفرقهشهریاریها : کنگو و سومالی ناامن‌ترین کشورها برای زنان هستند و آمارها نشان از خشونت‌های زیادی علیه زنان در این کشورها دارد.

به گزارش ایلنا، ” صراط ” نوشت: کشورهایی هستند که برای زندگی زنان مناسب نیستند و کمترین امنیت را زنان در این کشورها دارند. در برخی از این کشورها، زنان با سخت‌ترین شرایط زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند و با مشکلات زیادی رو به رو می‌شوند و همچنین حق و حقوق آنها نیز پایمال می‌شود.

1-کنگو

بیشترین آمار نا امنی و تجاوز برای کشور کنگو است. کنگو کشوری است در مرکز آفریقا، پایتخت آن کینشازا است، جمهوری دموکراتیک کنگو دوّمین کشور بزرگ در آفریقا و یازدهمین کشور بزرگ جهان به‌شمار می‌آید. جنگ دوم کنگو که از سال 1998 شروع شد تقریبا این کشور را ویران کرد که در پی این جنگ‌ها نا امنی نیز در این کشور پهناور گسترش یافت.

طبق یک گزارش در سال 2009 بیش‌تر از 8000 زن در این کشور مورد تجاوز قرار گرفتند، در پی تحقیقات شخصی به نام Jimmie Briggs اعلام شد که زنان این کشور با بیماری‌های روانی ناشی از استرس زیاد دست و پنجه نرم می‌کنند.

2-سومالی

دومین کشور ناامن برای زنان سومالی است. در این کشور زنان اوضاع بدی دارند به طوری که اولین پست سیاسی به یک زن سال گذشته در این کشور داده شد. در نوامبر سال 2012 فوزیه یوسف حاجی اولین زن سومالیایی بود که وزیر امور خارجه این کشور شد. در سومالی نیز مانند کنگو آمار تجاوز زیاد است و همچنین برای زن‌ها ارزش زیادی قائل نیستند.

در این لیست به ترتیب بعد از کونگو و سومالی کشورهای زیر قرار گرفته‌اند که این رتبه‌بندی بر اساس حق رای، میزان ارزش برای زن و اذیت و آزار جنسی زنان تعیین شده است.

3-هند

4-عراق

5-مالی

6-چین

7-افغانستان

8-پاکستان

9-عربستان سعودی

10-نپال