مهماندوست: اگر پولادگر برود شاید برگردم

شهریاریها : روز گذشته تیم ملی تکواندو آذربایجان در جام جهانی که خودش میزبانی آن را به عهده داشت موفق شد عنوان قهرمانی را کسب کند تا پس از کسب اولین طلا در المپیک، این قهرمانی هم تکواندو را در کشورشان بیشتر از همیشه رونق دهد. نکته جالب اینکه این دومین قهرمانی آنها بود که […]

شهریاریها : روز گذشته تیم ملی تکواندو آذربایجان در جام جهانی که خودش میزبانی آن را به عهده داشت موفق شد عنوان قهرمانی را کسب کند تا پس از کسب اولین طلا در المپیک، این قهرمانی هم تکواندو را در کشورشان بیشتر از همیشه رونق دهد. نکته جالب اینکه این دومین قهرمانی آنها بود که در ۲ سال اخیر با رضا مهماندوست، مربی ایرانی خودشان کسب می کنند تا تعداد قهرمانی های این مربی در جهان به عدد ۴ برسد.
۰۱۱۳۸۲۸۶

در همین جام جهانی ایران در دیدار با ترکیه که هیچگاه حریف مستقیم محسوب نمی شد با نتیجه ۳۷-۱۹ شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت. کیفیت ترکیه زمانی مشخص می شود که آنها در دور بعد به مصاف آذربایجان رفتند و با امتیازات ۳۳ بر ۳ نتیجه را واگذار کردند. البته شاگردان مهماندوست در بازی فینال ۲۵ بر ۴ کره جنوبی، قدرت آسیا و جهان را با اقتدار شکست دادند تا تلخ ترین جام جهانی تکواندو ایران، برای آذربایجانی ها تبدیل به بهترین خاطره شود؛ البته با تکواندوکاران و مربی ایرانی.

نتایج در باکو آنقدر دور از انتظار رقم خورد که حسن ذوالقدر مدیر تیم های ملی و بیژن مقانلو سرمربی تیم ملی از همان جا استعفا خود را اعلام کردند که محمد پولادگر رییس فدراسیون با استعفا هر دو آنها موافقت کرده است. شایعه اختلاف کادر فنی و بازیکنان در همان المپیک ریو هم بالا گرفته بود که نتایج بسیار ضعیف مردان تکواندو این موضوع را تایید می کرد اما فدراسیون و کادر فنی هیچگاه این مساله را تایید نکردند.

با این حال تکواندو یکی از ضعیف ترین دوران خود را پشت سر می گذارد و آن کارنامه طلایی که با اسامی چون هادی ساعی، یوسف کرمی، محمد باقری معتمد، مهدی بی باک و بسیاری دیگر از ستاره ها طلایی شده بود، روز به روز ضعیف تر می شود. اختلاف رییس فدراسیون تکواندو و مهماندوست حالا به جایی رسیده است که شنیده می شود مهماندوست بر خلاف تمایلات گذشته اش دیگر شوق سابق را برای قبول کردن هدایت تیم ملی ایران ندارد. او گفته است با این شرایط و این مدیریت به هیچ عنوان به ایران بازنخواهد گشت و در صورتیکه مدیریت تغییر کند او می تواند روی هدایت تیم ملی ایران فکر کند. در حال حاضر ایران سرمربی و سازمان هماهنگی در تیم ملی ندارد و بهترین های جهان در جاهایی به جز ایران در حال کسب عناوین غرورآفرین هستند اما ستاره هایی مثل فرزان عاشورزاده، مهدی خدابخشی، سجاد مردانی، مسعود حجی زواره و بسیاری دیگر که تا قبل از المپیک جایگاه اول رنکینگ بهترین های وزن خود را در اختیار داشتند روز به روز شرایطشان بغرنج تر می شود.