مهلت استفاده از سهمیه‌های بنزین کارت‌های سوخت تمدید شد
مهلت استفاده از سهمیه‌های بنزین کارت‌های سوخت تمدید شد

شهریاریها به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، هیأت وزیران عصر امروز یکشنبه در جلسه‌ای به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری، مهلت استفاده از سهمیه‌های بنزین موجود در کارت های هوشمند سوخت را تا پایان آبان ماه سال جاری تمدید کرد. در این جلسه همچنین اعضا به بررسی گزارش کمیسیون امور اجتماعی و […]

متفرقهشهریاریها به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، هیأت وزیران عصر امروز یکشنبه در جلسه‌ای به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری، مهلت استفاده از سهمیه‌های بنزین موجود در کارت های هوشمند سوخت را تا پایان آبان ماه سال جاری تمدید کرد.

در این جلسه همچنین اعضا به بررسی گزارش کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک در خصوص تفویض برخی از اختیارات دستگاه های اجرایی به واحد های استانی پرداختند.

بنا بر گزارش مذکور و در راستای تراکم زدایی فعالیت های اجرایی و تسهیل جریان امور و تسریع فرآیند کارها، برخی از اختیارات وزارتخانه ها و سازمان های ستادی به واحدهای استانی آنان تفویض شد.

همچنین کلیه وزرا، روسای موسسات دولتی و مدیران عامل شرکت های دولتی موظف شدند آن دسته از وظایف و اختیارات خود را که واگذاری آنها منع قانونی ندارد و موجب نقض سیاست های کلان ستادی نمی شود، ظرف شش ماه پس از ابلاغ این تصویب نامه شناسایی و با برنامه ریزی لازم به واحد های استانی متناظر خود تفویض کنند.

در ادامه این جلسه، لایحه اصلاحی قانون آزمایشی ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری ـ مصوب 1386 به نام حمایت از مالکیت صنعتی به عنوان کتاب دوم لایحه جامع مالکیت فکری به تصویب هیات وزیران رسید.

این لایحه بر اساس رویکرد شناخت نقاط ضعف و قوت قانون آزمایشی ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

همچنین با تصویب دولت اعتبار لازم برای پیشگیری و جبران خسارت های ناشی از حوادث غیر مترقبه در اختیار وزارتخانه های جهاد کشاورزی، نیرو، راه و شهرسازی، سازمان دامپزشکی کشور و استان اصفهان قرار گرفت.

هیات وزیران همچنین مبلغ 30 میلیارد ریال اعتبار به منظور اجاره دفتر سازمان ملل مستقر در تهران به وزارت امور خارجه اختصاص داد.

اعضای دولت اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران را نیز اصلاح کردند.

موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان در زمینه ساخت و بهره برداری از نیروگاههای برق آبی مارازاد و اردوباد مشتمل بر یک مقدمه و (23) ماده توسط اعضای کابینه تصویب شد.

در ادامه جلسه گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره شبکه ملی اطلاعات شامل وضعیت کنونی شبکه، دستاوردها، چشم انداز آینده و انتظارات به هیات وزیران ارائه شد.

برپایه این گزارش، توسعه شبکه ملی اطلاعات، توسعه دسترسی مردم به خدمات الکترونیکی و دولت الکترونیک، تسهیل کسب و کار و توسعه اشتغال دانش بنیان در این حوزه بطور مشروح ارائه شد.

توسعه نسل های جدید تلفن همراه و افزایش 6 برابری دسترسی پرسرعت، افزایش 4 برابری سهم ترافیک داخل و کاهش تعرفه های خدمات دسترسی و حمایت از کسب و کارهای نوپای فاوای کشور که موجبات ایجاد مشاغل نوآورانه و دانش بنیان شده است، از بخش های دیگر این گزارش بود.