معروفترین پیتزا فروش تهران درگذشت
معروفترین پیتزا فروش تهران درگذشت
شهریاریها - صاحب معروف‌ترین مغازه پیتزا فروشی تهران درگشت.

به گزارش شهریاریها ،خیلی‌ها پیتزا داوود را به عنوان اولین پیتزا فروشی تهران می‌شناسند و به همین علت این پیتزا فروشی با پیتزاهای نوستالژیک و خاصش بین تهرانی‌ها جایگاه ویژه‌ای پیدا کرد.

پیتزا داوود سال ۱۳۴۰ تاسیس شد. آقا داوود صاحب این پیتزا فروشی در ۶۰ سال گذشته آداب ویژه‌ای برای مشتریانش در نظر گرفت. او درمغازه کوچکش هیچگاه دستگاه کارتخوان نگذاشت و از ظرف‌های مخصوص پیتزا هم استفاده نکرد. اگر هم مشتری پیتزای بیرون بر می‌خواست پیتزا داخل فویلی پیچیده و به مشتری تحویل داده می شد.

شکل و شمایل پیتزاهای آقا داوودهم اصلا شبیه پیتزاهای مدرن امروزی نبود و معیار پیتزا براساس سیر شدن مشتری تعریف شده بود.

پیتزا داوود در خیابان نوفل لوشاتو کوچه لولاگر قرار دارد که خیلی‌ها با پیتزاهاش خاطره دارند.
کوچه‌ی «لولاگر» در خیابان معروف نوفل‌ لوشاتوی تهران است که قدیمی‌ترین پیتزافروشی تهران نیز درآن قراردارد.
 کوچه لولاگر یک کوچه قرینه است که تمام خانه‌ها، نماها، بالکن‌ها و پنجره‌های آن و حتی درختان کاشته شده درون خانه‌ها به‌صورت قرینه و موازی از ابتدا ساخته‌شده است.
به‌محض ورود در این کوچه با بالکن‌ها، پنجره‌ها و نماهای شیشه‌ای مشابه در دو طرف کوچه مواجه می‌شوید که تا انتهای کوچه نیز ادامه دارد.
اگرچه سال‌ها از عمر ساختمان‌ها و کوچه لولاگر می‌گذرد اما با توجه به ادامه حیات در یک‌سوی کوچه و  زندگی ساکنان در آن توسط مالکان اصلی، می‌توان نشانه‌هایی از زندگی قدیمی را در این محل دید.
اما مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلیل حیات این کوچه زیبا؛ وجود اولین پیتزا فروشی تهران است که با سبک خاصی که دارد مردم را بسوی خود جذب کرده و رونق خاصی به محل بخشیده است.

درگذشت آقا داوود بازتاب زیادی دربین هواداران پیتزا داوود در رسانه‌های اجتماعی داشت.