مصرف بنزین در استان تهران ۴۲ درصد کاهش داشته است
مصرف بنزین در استان تهران ۴۲ درصد کاهش داشته است
استاندار تهران گفت: مصرف بنزین در استان تهران با اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از ۹ تا ۱۶ فروردین ماه ۴۲ درصد کاهش داشته است.

به گزارش شهریاریها ،انوشیروان محسنی بندپی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان تهران اظهار داشت: ۷۰۰ نیرو در سه شیفت کنترل مبادی ورودی و خروجی را به عهده دارند و تمام مواردی که برای فاصله گذاری اجتماعی از اهمیت برخوردار است طبق قوانین و دستورالعمل‌ها صورت گرفته است.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه از ابتدای اجرای طرح تا ۱۶ فروردین ۲۹ خودرو توسط فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، فرماندهی انتظامی شرق استان تهران و فرماندهی انتظامی غرب استان تهران توقیف شده است گفت: از ۹ فروردین تا روز گذشته ۵۳ میلیون لیتر بنزین یعنی روزانه ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر بنزین در استان تهران مصرف شده است.

وی در خصوص کاهش مصرف بنزین گفت: مصرف بنزین با اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ۴۲ درصد کاهش داشته ضمن اینکه در این مدت میزان سفرهای استانی روند کاهشی داشته است.

استاندار تهران از پلمب ۲۸۱ واحد صنفی متخلف طی روز نهم تا ۱۷ فروردین ماه خبر داد و اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح تا شانزدهم فروردین ۱۰۴۸ واحد صنفی در حوزه فرمانده انتظامی تهران بزرگ، ۷۳ صنف در حوزه شرق استان و ۷۶۵ واحد صنفی در حوزه غرب استان تهران پلمپ شدند که در مجموع ۱۸۸۶ واحد صنفی متخلف در این مدت پلمپ شدند.

وی افزود: طی اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی ۱۵۴ خودرو متخلف نیز جریمه و ۵ خودرو متخلف توقیف شده اند و در مجموع از ابتدای اجرای طرح تا ۱۶ فروردین ۱۴۹۲ خودروی متخلف توسط فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، فرمانده انتظامی شرق و غرب استان تهران جریمه شده است.