مشاهده پلنگ ایرانی در مناطق مسکونی شوقان جاجرم
مشاهده پلنگ ایرانی در مناطق مسکونی شوقان جاجرم

شهریاریها : در روزهای برخی از اهالی این روستا، از مشاهده این پلنگ در اراضی کشاورزی و باغات منطقه خبر داده بودند. ماه گذشته نیز یک قلاده پلنگ در اطراف سد بارزوی اسفراین از سوی اهالی این روستا مشاهده شد. به گفته مردم و اهالی منطقه طبر، این پلنگ به یکی از اهالی حمله و […]

103731828_PhotoAشهریاریها : در روزهای برخی از اهالی این روستا، از مشاهده این پلنگ در اراضی کشاورزی و باغات منطقه خبر داده بودند.

ماه گذشته نیز یک قلاده پلنگ در اطراف سد بارزوی اسفراین از سوی اهالی این روستا مشاهده شد.

به گفته مردم و اهالی منطقه طبر، این پلنگ به یکی از اهالی حمله و وی را دچار جراحت کرده است.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی هم با اشاره به وجود تعداد قابل توجهی پلنگ در استان می‌گوید: آنچه مسلم است شهرستان اسفراین و جاجرم از مناطق مهم استان بوده که به کرات پلنگ در نواحی مختلف آن مشاهده شده است.

به گفته حبیبی، خارج از مناطق حفاظت شده شهرستان و استان نیز امکان وجود پلنگ وجود دارد و به طور حتم وجود آن برای استان یک امتیاز مهم محسوب شده، از این رو ضرورت دارد تا از این‌گونه ارزشمند هرچه بیشتر مراقبت کرد.

وی با تاکید بر اینکه در زمان مشاهده پلنگ بدون هیچ‌گونه عکس‌العملی که سبب برانگیختگی این حیوان نادر شده باید مسیر حرکت این حیوان را باز کرد، اظهار کرد: این حیوان تمایل به فرار کردن دارد، از این رو نباید در مسیر آن قرار گرفت.