مرگ دو حاجی ایرانی دیگر در عربستان
مرگ دو حاجی ایرانی دیگر در عربستان

شهریاریها :۴۰ هزار و ۷۵۹ زائر ایرانی تا ساعات پایانی روز گذشته وارد عربستان شدند و تا این لحظه ۲ حاجی ایرانی دیگر در عربستان فوت کرده‌اند و در مجموع آمار متوفیان حج امسال به سه نفر رسید. به گزارش شهریاریها به نقل از فارس ؛ تا ساعات پایانی روز گذشته،  40 هزار و 759 […]

متفرقهشهریاریها :۴۰ هزار و ۷۵۹ زائر ایرانی تا ساعات پایانی روز گذشته وارد عربستان شدند و تا این لحظه ۲ حاجی ایرانی دیگر در عربستان فوت کرده‌اند و در مجموع آمار متوفیان حج امسال به سه نفر رسید.

به گزارش شهریاریها به نقل از فارس ؛ تا ساعات پایانی روز گذشته،  40 هزار و 759 ایرانی در قالب 333 کاروان وارد عربستان شده اند.

از این تعداد 28 هزار و 941 نفر در فرودگاه مدینه و 11 هزار و 818 نفر در فرودگاه جده فرود آمده‌اند. هم اکنون 14 هزار و 228 نفر در مدینه بسر می‌برند و 26 هزار و 531 نفر در مکه حضور دارند.

تا پایان عملیات رفت حجاج 500 کاروان توسط شرکتهای هواپیمایی به عربستان منتقل خواهند شد که از 17 مهر کلیه آنها در مکه حضور خواهند داشت.

مسعود مجردی رئیس ستاد مکه در این‌خصوص افزود: توزیع خیمه‌های عرفات و منا توسط ستاد حج بین کاروان‌ها از طریق مدیران مجموعه به‌موقع انجام خواهد شد. تعداد 300 دستگاه اتوبوس جدید کار انتقال حجاج بین هتل و بیت الله الحرام را انجام می‌دهند، همچنین بالغ بر 400 دستگاه اتوبوس روباز و روبسته برای انتقال حجاج به مشاعر مقدس بین روزهای هشتم تا دوازدهم ذیحجه فعالیت خواهند داشت.

براساس این گزارش، تاکنون 261 هزار و 965 پرس غذا در مکه مکرمه توسط دو آشپزخانه مرکزی برای زائران ایرانی پخت و توزیع شده است.

کوپن‌های قربانی از روز چهارشنبه 10 مهر از طریق مدیران در اختیار کاروان‌ها قرار خواهد گرفت. همچنین برنامه غذایی ایام تشریق با جزئیات آن تدوین شده است و مشکلاتی در ارتباط  با فشردگی و نوبت‌بندی کشورها در ایستگاه باب علی در نزدیکی بیت الله الحرام وجود داشت که با اضافه کردن اتوبوس و هماهنگی مسئولین سعودی در حال رفع می‌باشد.

تا این لحظه دو حاجی ایرانی دیگر در عربستان فوت کردند که در مجموع آمار متوفیان حج امسال به سه نفر رسید.