متصدی یک واحد صنفی در شهریار به 3 سال حبس محکوم شد
متصدی یک واحد صنفی در شهریار به 3 سال حبس محکوم شد
شهریار- یک واحد صنفی متخلف به دلیل عرضه فراورده‌های خام دامی غیربهداشتی و فاسد و نگهداری آلایش غیرخوراکی به دلیل فک پلمب غیرقانونی به مراجع قضایی معرفی و به 3 سال حبس محکوم شد.

به گزارش شهریاریها ، یک واحد صنفی عرضه کننده متخلف که اقدام به عرضه فرآورد های غیربهداشتی، فاسد و آلایش غیرخوراکی کرده بود توسط کارشناسان بخش نظارت بر بهداشت اداره دامپزشکی شناسایی و به دلیل تخلفات مختلف این واحد و عدم تمکین به دستورالعمل‌های بهداشتی سازمان متبوع به مراجع قضایی معرفی و با دستور مستقیم دادستان شهریار اقدام به پلمب واحد صورت گرفت. 

متصدی واحد پس از پلمب به صورت غیرمجاز و غیرقانونی و برخلاف ماده ۲۷ قانون نظام صنفی و ماده ۵۴۳ قانون مجازات اسلامی، فک پلمب کرد و با توجه به حساسیت موضوع پرونده‌ای مجدد نسبت به متخلف در مراجع قضایی تشکیل شد و پس از طی مراحل قانونی نسبت به پلمب مجدد از طریق اماکن اقدام شد. 

دکتر محمدوحید تاویلی رئیس اداره دامپزشکی شهریار اظهار کرد: با پیگیری‌های واحد حقوقی اداره تشکیل جلسات رسیدگی در شعبات مختلف دادسرای عمومی و انقلاب و دادگستری شهرستان شهریار و با رای قطعی شعبه ۵ دادگاه تجدید نظر استان، نامبرده به ۳ سال حبس که ۱ سال به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی و ۲ سال به دلیل فک پلمب غیرمجاز محکوم شد. 

وی گفت: بازرسی و نظارت‌های بهداشتی توسط کارشناسان در راستای ارتقای امنیت بهداشت عمومی و فراورده های خام دامی به صورت گروه های درون شبکه و گشت مشترک از مراکز نگهداری و عرضه فراورده‌های خام دامی در سطح شهرستان انجام می شود. 

رئیس اداره دامپزشکی شهریار با تاکید بر اهمیت حفظ سلامت غذایی جامعه و انجام وظایف نظارتی به طور جدی و برخورد با متخلفین بهداشتی تصریح کرد: از شهروندان درخواست می شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی آن را از طریق شماره های ۰۲۱۶۵۲۶۲۲۸۰ و ۰۲۱۵۶۲۶۲۲۸۱ گزارش دهند.