شهریاریها

نخستین پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان شهریار

آخرين بروزرساني ۲۶ شهریور ۹۸

مترو نیاز جدی شهرستان‌های غرب استان تهران است

به روز شده در ۱۲ دی ۱۳۹۷

شهریاریها : نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس گفت: شهرستان‌های غرب استان تهران خوابگاهی هستند و نیاز به حمل و نقل ریلی و مترو برای شهروندان این مناطق ضروری است.

محمد محمودی شاه‌نشین در همایش گردهمایی اقوام غرب تهران با اشاره به مشکلات شهرستان‌های غرب استان اظهار داشت: غرب استان تهران یک و نیم میلیون جمعیت دارد که ۱۰ شهر، ۱۰۳ روستا و تعداد زیادی از ساکنان غیر ایرانی را شامل می‌شود.

 وی بیان کرد: بعضی از نقاط جمعیتی غرب استان از جمله شهرقدس در طول چهل سال ۲۰ برابر شده که همه این افراد به امید انگیزه داشتن کار و اشتغال، بهره‌مندی از بهداشت و امکان ادامه تحصیل فرزندانشان به این مکان‌ها مهاجرت کردند.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس افزود: شهرستان‌های غرب تهران با آثار و تبعات مهاجرت روبه‌رو هستند چنان که در ملارد با ۴۰ هزار نفر جمعیت یک تخت بیمارستانی وجود ندارد البته در عین حال توزیع ارزش افزوده سبب شده که بیمارستان‌های شهریار و شهرقدس ظرف دو سال پیشرفت بالای ۵۰ درصد داشته باشند.

محمودی شاه‌نشین عنوان کرد: توجه به شهرستان‌های اطراف تهران باید مضاعف شود چرا که عموما این شهرستان‌ها خوابگاهی هستند و نیاز به حمل و نقل ریلی و مترو برای شهروندان این مناطق ضروری است.

وی با بیان اینکه نگاه کشور و مسئولان به تهران منطقه برخوردار است در حالی که این‌گونه نیست گفت: ضریب برگشت مالیات‌ها در استان تهران هفت دهم است یعنی  مالیاتی که مردم می‌دهند تبدیل به خدمات نمی‌شود.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: این شهرستان‌ها با یک و نیم میلیون جمعیت تنها یک نماینده دارند در حالی که ۲۵۰ هزار نفر مبنای اختصاص یک نماینده است که امید است با قانون جدید،  اصلاحی در این زمینه صورت گیرد‌.

نظر شما

پاسخ دادن

پیش بینی آب و هوا پایتخت

تهران
27 درجه
37درجه
شهریار
26 درجه
37درجه

پــیـوندهـا

خبرنامه پیامکی شهریاری ها

با عضویت در خبرنامه پیامکی شهریاریها میتوانید عنوان جدیدترین خبرها را به صورت پیامک رایگان بر روی گوشی خود مشاهده بفرمایید...