مالک”زارا” ثروتمندترین میلیاردر جهان شد!
مالک”زارا” ثروتمندترین میلیاردر جهان شد!

شهریاریها : زمان چندانی از باز پس گرفتن لقب ثروتمندترین مرد جهان برای ۲۳ مین بار توسط “بیل گیتس” بنیانگزار شرکت “مایکروسفت” نگذشته بود که امانثیو اورتگا بنیانگذار شرکت بین‌المللی لباس «Zara» این لقب را از او ربود و در رتبه اول، میلیاردرهای جهان تکیه زد. این مرد که دهه هشتم زندگی خود را سپری […]

۱۱۰۸۲_۲۵۲شهریاریها : زمان چندانی از باز پس گرفتن لقب ثروتمندترین مرد جهان برای ۲۳ مین بار توسط “بیل گیتس” بنیانگزار شرکت “مایکروسفت” نگذشته بود که امانثیو اورتگا بنیانگذار شرکت بین‌المللی لباس «Zara» این لقب را از او ربود و در رتبه اول، میلیاردرهای جهان تکیه زد.

این مرد که دهه هشتم زندگی خود را سپری می‌کند، همیشه از دید دوربین‌های رسانه‌ها فراری بود و هیچگاه پولی برای تبلیغات شرکت زارا پرداخت نکرده است اما با این همه شرکتی را که در راس آن قرار دارد به عنوان موفق‌ترین شرکت در بخش تولید لباس مطرح کرده است.
به گزراش مجله «فوربس»، اینک ثروت امانثیو ارتگا بالغ بر ۷۹٫۵ میلیار دلار برآورد می‌شود. او به این ترتیب بیل گیتس را مجبور به انتقال به جایگاه دوم میلیاردرها کرد، زیرا ثروت مالک مایکروسافت بالغ بر ۷۸٫۵ میلیار دلار است.
مجله فوربس می‌گوید که دلیل این جهش ناگهانی در ثروت ارتگا، ناشی از افزایش ارزش سهام شرکتش به نام «Inditex» است. این شرکت مالک علائم تجاری «زارا»، «ماسیمو دوتی» و «پل اند پیر» است.
ارتگا و همسرش روسالیا، براند «Zara» را در سال ۱۹۷۵ وارد بازار پوشاک کردند و امروزه شرکت خرده‌ فروشی «InditexSA» دارای ۶۶۰۰ فروشگاه در سراسر جهان است.