لحظه اهدای جایزه گرمی به شروین حاجی پور +فیلم
لحظه اهدای جایزه گرمی به شروین حاجی پور +فیلم
شهریاریها - نامزد‌های این جایزه بر اساس رای مردمی انتخاب می‌شدند و به گفته بیلبورد، بین ۹۵ هزار تا ۱۱۵ هزار درخواست برای آهنگ شروین حاجی پور در وبسایت گرمی ثبت شده بود.

به گزارش شهریاریها ، پیش از این سایت بیلبورد هم ترانه «برای» را در میان صد آهنگ برتر سال ۲۰۲۲ در رتبه پنجاهم قرار داده بود. همچنین حمید سعیدی آهنگساز ایرانی برای دومین بار، برنده جایزه گرمی در بخش موسیقی نوین شد.

معرفی شروین حاجی پور

جایزه گرمی چیست؟

مراسم اهدای جوایز گرمی از سال ۱۹۵۸ میلادی آغاز شد. بهای جایزه‌ی گرمی، چون جایزه اسکار در صنعت فیلم، جایزه امی در تلویزون و جایزه تونی در تئاتر می‌باشد. همچنین در بین سه مراسم بزرگ موسیقی تمام جهان حکم بزرگ‌ترین مراسم را دارد.

این مراسم بزرگ اهدای جوایز، سالانه برگزار می‌شود که در آن هنرمندان محبوب و ممتاز به اجرای موسیقی می‌پردازند. در این مراسم جایزه‌ی گرمی به عنوان یادگاری به دست برندگان و کاندید‌های منتخب عرصه موسیقی می‌رسد.

در اصل جایزهٔ گرامافون؛ یا گرمی نام جایزه‌ای افتخاری است توسط آکادمی ملی علوم و هنر‌های ضبط که برای تشخیص دستاورد‌های برجسته‌ای که به‌طور عمده در صنعت موسیقی زبان انگلیسی رخ داده اهدا می‌شود.

این جایزه که از سال ۱۹۵۹ آغاز شده در سال گذشته به شصت و یکمین دوره رسید. مراسم سالانه اهدای جوایز با اجرای هنرمندان برجسته و اهدای جوایزی که محبوبیت بیشتری دارند همراه است.

از بین سه مراسم بزرگ موسیقی جهان، گرمی بزرگ‌ترین آن‌ها است. به گمان بسیاری ارزش جایزهٔ گرمی برابر با جایزهٔ اُسکار در صنعت فیلم‌سازی و جایزهٔ اِمی در تلویزیون است.

جایزه گرمی/Grammy مهم‌ترین جایزه در حوزه موسیقی است که هر ساله در ماه فوریه (بهمن/ اسفند) توسط آکادمی ملی علوم و هنر‌های ضبط آمریکا به برگزیدگان رشته‌های مختلف مرتبط با موسیقی داده می‌شود. این جایزه که به رسم یادبود به برندگان اهدا می‌شود، تندیس طلایی دست‌ساز یک گرامافون است که توسط بیلینگز آرت ورکز ساخته شده‌است.