قانون معافیت “سرباز قهرمان” اجرایی شد
قانون معافیت “سرباز قهرمان” اجرایی شد

شهریاریها :قانون اصلاح قانون «سرباز قهرمان» که سوم دی ماه سال جاری از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب و دوازدهم دی ماه نیز توسط شورای نگهبان تایید شد، رسما ابلاغ شد. به موجب این قانون، قهرمانان المپیک و پارالمپیک، قهرمانان مسابقات قهرمانی جهان و نفرات اول بازی‌های آسیایی از انجام خدمت دوره ضرورت معاف خواهند […]

شهریاریها :IMG12410562قانون اصلاح قانون «سرباز قهرمان» که سوم دی ماه سال جاری از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب و دوازدهم دی ماه نیز توسط شورای نگهبان تایید شد، رسما ابلاغ شد.

به موجب این قانون، قهرمانان المپیک و پارالمپیک، قهرمانان مسابقات قهرمانی جهان و نفرات اول بازی‌های آسیایی از انجام خدمت دوره ضرورت معاف خواهند شد.

سردار مهرعلی باران‌چشمه، رییس تربیت‌بدنی ستادکل نیروهای مسلح، درباره شرایط و نحوه بهره‌مندی این افراد از معافیت از خدمت دوره ضرورت به ایسنا می‌گوید: بر این اساس نفرات اول تا سوم قهرمانان المپیک، نفرات اول و دوم مسابقات جهان، نفرات اول بازی‌های آسیایی در رشته‌های ورزشی تحت‌پوشش کمیته بین‌المللی المپیک و رتبه‌های اول تا سوم مسابقات جهانی فوتبال، بسکتبال و والیبال از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند.

به گفته باران چشمه، یکی از فرزندان ذکور قهرمانان مسابقات پارالمپیک نیز به موجب این قانون از انجام خدمت دوره ضرورت سربازی معاف خواهند شد.

رییس تربیت‌بدنی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: این افراد پس از معرفی وزارت ورزش و جوانان و موافقت ستادکل نیروهای مسلح برای گذراندن دوره آموزشی در نیروهای مسلح معرفی شد و پس از طی‌کردن آن، از انجام خدمت دوره ضرورت معاف خواهند شد.

به گفته باران چشمه تنها امکان بهره‌مندی فرزندان قهرمانان پارالمپیک از خدمت سربازی وجود دارد و مابقی معافیت‌ها مربوط به خود افراد است.

رییس تربیت‌بدنی ستادکل نیروهای مسلح اضافه‌کرد: آیین‌نامه این قانون پس از ابلاغ با همکاری ستاد کل، وزارت دفاع و وزارت ورزش و جوانان تهیه شده و به تایید ستادکل نیروهای مسلح خواهد رسید.

به گزارش ایسنا، بنابر تبصره پنج این قانون، کلیه دستگاه‌های اجرایی می‌تواند علاوه بر این افراد، مقام‌های دوم و سوم بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی را با معرفی وزارت ورزش و جوانان و رعایت قوانین به صورت پیمانی جذب و استخدام کنند.