شهریاریها

نخستین پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان شهریار

آخرين بروزرساني ۲۱ شهریور ۹۸

فعالیت مراکز مشاوره و خدمات روانشناختی بهزیستی شهرستان ملارد‎

به روز شده در ۲ شهریور ۱۳۹۸

شهریاریها : امروزه وجود مراکز مشاوره و راهنمایی به عنوان یک موضوع ضروری در دنیا مطرح است و این ضرورت با پیشرفت فن آوری و گوناگونی علوم و فنون اهمیت دوچندانی یافته است. بی تردید جامعه سالم جامعه ایست که افراد آن از سلامت روان برخوردار باشند و این مهم میسر نمی گردد مگر اینکه انسان در رویدادها و مراحل مختلف زندگی خود به نیازهای خویش پاسخ معقول دهد و یا به عبارت دیگر توان سازگاری خود را بطور منطقی تأمین کند   در همین راستا در حال حاضر ۲ مرکز مشاوره و ۲ دفتر مشاوره و خدمات روانشناختی تحت نظارت بهزیستی شهرستان ملارد و در این شهرستان فعال میباشند.

 به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان ملارد ، مرکز مشاوره مصباح ( افتتاح ۱۳۹۶)، مرکز مشاوره النا (افتتاح سال ۹۶ )، دفتر مشاوره و خدمات روانشناختی دکتر رحیمی مند ( افتتاح سال ۹۵)، دفتر مشاوره و خدمات روانشناختی هدایت ( افتتاح سال ۹۸) با مدیریت بخش غیر دولتی و تحت نظارت بهزیستی شهرستان ملارد شروع به فعالیت نموده اند.

شایان ذکر است فعالیت این مراکز در جهت ارائه خدماتی چون : مشاوره خانواده، ازدواج، طلاق، کودک، نوجوان ، بزرگسال، اضطراب، افسردگی، مشاوره تحصیلی، برگزاری کارگاههای آموزشی، گفتار درمانی، گروه درمانی، انجام تست های هوش و شخصیت ، زوج درمانی تخصصی و … میباشد.

مرتضی قربانی ریاست اداره بهزیستی در همین خصوص گفت: فرایند مختلف مشاوره و روان درمانی بیانگر این واقعیت است که تلاش علمی و حرفه‌ای برای بررسی و رفع مشکلات انسانی در جریان است.

 وی در ادامه افزود: در  کلینیک های روانشناسی استانداردهایی وجود دارد که باید رعایت شود که اصلی ترین آن  وجود درمانگران متخصص است که می تواند در زمینه های خانواده ، ازدواج ، نوجوان ، کودک ، شغلی و تحصیلی و … مراجعان را راهنمایی کند و با توجه به همین امر افراد متخصص در کلینیک های مذکور آماده ارائه خدمات به مراجعین میباشند.

مراجعین محترم در صورت هرگونه سوال با شماره تماس: ۰۲۱۶۵۱۰۹۴۷۰ معاونت پیشگیری بهزیستی شهرستان ملارد تماس حاصل فرمایند.

نظر شما

پاسخ دادن

پیش بینی آب و هوا پایتخت

تهران
27 درجه
37درجه
شهریار
26 درجه
37درجه

پــیـوندهـا

خبرنامه پیامکی شهریاری ها

با عضویت در خبرنامه پیامکی شهریاریها میتوانید عنوان جدیدترین خبرها را به صورت پیامک رایگان بر روی گوشی خود مشاهده بفرمایید...