فروشگاه‌های میادین میوه و تره‌بار به شبکه توزیع سبد کالا افزوده شد
فروشگاه‌های میادین میوه و تره‌بار به شبکه توزیع سبد کالا افزوده شد

شهریاریها به نقل از روابط عمومی استانداری البرز، ایرج موفق اظهار کرد: با توجه به کاهش دمای هوای استان و به منظور خدمت‌رسانی مناسب به مردم، 20 فروشگاه میادین میوه و تره‌بار شهرداری‌های استان البرز نیز به شبکه توزیع سبد کالا افزوده شد. وی بیان داشت: تا پیش از این 40 فروشگاه نسبت به توزیع سبد […]

13921114000314_PhotoAشهریاریها به نقل از روابط عمومی استانداری البرز، ایرج موفق اظهار کرد: با توجه به کاهش دمای هوای استان و به منظور خدمت‌رسانی مناسب به مردم، 20 فروشگاه میادین میوه و تره‌بار شهرداری‌های استان البرز نیز به شبکه توزیع سبد کالا افزوده شد.

وی بیان داشت: تا پیش از این 40 فروشگاه نسبت به توزیع سبد کالا اقدام می‌کردند که با افزوده شدن فروشگاه‌های میادین میوه و تره‌بار از ازدحام مردم در مقابل این مراکز جلوگیری به عمل می‌آید.

این مسئول افزود: در حال حاضر فروشگاه‌های میادین میوه و تره‌بار در حال تجهیز کالا است و تا فردا 17 بهمن ماه به شبکه توزیع سبد کالا افزوده می‌شوند.

وی تاکید کرد: شهروندان می‌توانند علاوه بر فروشگاه‌‌های اسکاد (جهت توزیع سبد کالا برای کارکنان دولت)؛ فروشگاه‌‌های اتکا(جهت توزیع سبد کالا برای کارکنان نیروهای مسلح)؛ فروشگاه‌‌های رفاه (جهت توزیع سبد کالا برای مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی)؛ فروشگاه‌‌های سپه، اتحادیه فرهنگیان و شهروند (جهت توزیع سبد کالا برای عموم مردم)، جهت دریافت سبد کالای خود به 20 فروشگاه میادین شهرداری‌ها نیز مراجعه کنند.

*91 هزار نفر مشمول دریافت سبد کالا در استان البرز

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در ادامه سخنان خود تعداد مشمولان دریافت سبد کالا در این استان را 91 هزار نفر اعلام کرد و گفت: بر اساس جامعه هدفی که از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان هدفمندی یارانه‌ها در استان‌های سراسر کشور مشخص و ابلاغ شده است، 91 هزار نفر مشمول دریافت سبد کالا شناخته شدند که شامل بازنشستگان، کارکنان، طلاب و سایر اقشار جامعه می‌شوند.

وی یادآور شد: علاوه بر این جمعیت 150 هزار نفر از نیروهای مسلح نیز مشمول این سبد کالایی شناخته شدند.

*درخواست متقاضیان دریافت سبد کالا به وزارتخانه منعکس می‌شود

این مسئول گفت: در حال حاضر در کنار تأمین کالاهای مورد نیاز به منظور توزیع سبد کالای شهروندان در پی انعکاس درخواست متقاضیانی هستیم که معتقدند بر اساس شاخص‌های اعلامی مشمول دریافت سبد کالا می‌شوند اما اسامی آنان در لیست اعلام شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان هدفمندی یارانه‌ها موجود نیست.

*شهروندان قبل از مراجعه به فروشگاه‌ها از مشمول بودن خود مطمئن شوند

به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز بخش قابل توجهی از صف‌های طولانی ایجاد شده در مقابل مراکز عرضه سبد کالا مربوط به افرادی است که از حضور خود در لیست سبد کالا مطمئن نیستند.

وی در این رابطه گفت: شهروندان می‌توانند برای اطلاع از اینکه مشمول دریافت سبد کالا می‌شوند از سه طریق ارسال کد ملی به شماره پیامک5000499،  گرفتن شماره #799* و یا مراجعه به سایت www.yaranehkala.ir از مشمول بودن خود اطمینان حاصل کنند تا با معضل ازدحام جمعیت در مقابل مراکز توزیع سبد کالا مواجه نشوند.

وی تاکید کرد: شهروندان همچنین می‌توانند اعتراضات خود را با گرفتن شماره #799* منعکس کنند تا به اعتراض آنان رسیدگی شود.

*توزیع سبد کالا تا پایان سال ادامه دارد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز همچنین تصریح کرد: بر اساس اطلاع‌رسانی‌هایی که طی روزهای اخیر صورت گرفته بود زمانبندی توزیع سبد کالا 15 روز در نظر گرفته شده بود که بر اساس تمهیدات اندیشیده شده از سوی دولت مقرر شده است توزیع سبد کالا تا پایان سال ادامه یابد.

وی اظهار داشت: در این راستا از شهروندان درخواست می‌شود جهت جلوگیری از ازدحام و ایجاد صف‌های طولانی ابتدا از مشمول بودن خود از طریق راه‌های اعلام شده اطمینان حاصل کرده و سپس با سعه‌صدر و آرامش نسبت به مراجعه به مراکز یاد شده اقدام کنند.