علت ناباروری مردان و زنان چیست و بهترین مکمل های باروری کدام اند ؟
علت ناباروری مردان و زنان چیست و بهترین مکمل های باروری کدام اند ؟
دراین مقاله به علت ناباروری در مردان، علت ناباروری در زنان، انواع بهترین مکمل های باروری مردان و بهترین مکمل های باروری زنان اشاره می نماییم.

ناباروری چیست؟

به ناتوانی یک زوج در باردار شدن پس از یک سال رابطه جنسی بدون جلوگیری از بارداری، ناباروری می گویند. ناباروری در 10 تا 15 درصد زوج ها مشاهده می شود. علل ناباروری می تواند به هرکدام یک از زوجین ارتباط داشته باشد. به طور میانگین حدود چهل درصد ناباروری مربوط به زنان، چهل درصد دیگر مربوط به مردان، ده درصد دیگر مربوط به هر دو نفر و در ده درصد دیگر تمام آزمایش ها درست است ، ولی هیچ عللی برای ناباروری یافت نمی شود.

علت ناباروری چیست

علت ناباروری در مردان چیست؟

1) اختلالات مربوط به اسپرم

2) ناهنجاری های مربوط به ساختمان بدن

3) عوامل ژنتیکی ناباروری

4) عوامل ناشناخته

اختلالات مربوط به اسپرم :

اسپرم به چهار دلیل اصلی عدم بلوغ اسپرم، شکل غیر طبیعی اسپرم،عدم توانایی حرکت اسپرم، تعداد کم بودن اسپرم موجب عدم ناباروی در آقایان می شود. این چهار علت نیز از عواملی مانند بیماری های عفونی، اختلالات هورمونی و مشکلات موجود در سیستم ایمنی بدن شایع می شود.

ناهنجاری های مربوط به ساختمان بدن :

عواملی نظیر بسته بودن لوله های خروج اسپرم (اپیدیدیم، دفران) که به علت عفونت ها یا التهاب های دستگاه ادراری، جای جراحی و غیره بسته می شود و مانع از باروری در آقایان می شود.
از عوامل ناباروری مردان می توان به واریکوسل اشاره کرد. در این حالت رگهای درون کیسه بیضه متسع می شود و کیفیت اسپرم کاهش می یابد.

عوامل ژنتیکی ناباروری :

عواملی مانند غیر طبیعی بودن سلول های جنسی ، چاقی، مشکلات هورمونی ، جا به جایی های کروموزومی که مربوط به ژنتیک می باشد از جمله دیگر علل ناباروری می باشد.

عوامل ناشناخته :

عوامل دیگری مانند ناتوانی جسمی و یا انزال زودراس نیز می تواند از علل ناباروری باشد

توصیه و نکات قابل توجه :

مراقب موارد زیر باشید چون این عوامل نیز منجر به ناباروری در مردان می شوند.

  ضربه به ناحیه تناسلی
  عفونت‌های منتقله از راه جنسی
  استعمال دخانیات و الک به میزان زیاد
  مصرف داروهایی که حاوی استروژن هستند
  آسیب به علت سرطان و درمان‌های آن رادیوتراپی و شیمی‌ درمانی
  تماس با مواد مخرب و آسیب‌ رسان نظیر مس، کادمیوم و جیوه، اکسید اتیلن، کلرید وینیل، مواد رادیو اکتیو و اشعه

مکمل ناباروری مردان

از بهترین مکمل های ناباروری آقایان می توان به آندروفرتی، فرتیل اید آقایان، فرتیلمن، اسپریژن، اسپیمن دی اس هیمالیا اشاره کرد. جهت مشاهده و خرید بهترین مکمل ناباروری مردان می توانید بر روی آن کلیک نمایید.

آندروفرتی:

ساشه آندروفرتی کیو فارما تعداد و کیفیت اسپرم را بهبود می بخشد و احتمال بارور شدن را افزایش می دهد. آندروفرتی بر بهبود حرکت اسپرم نیز تأثیر می گذارد.

فرتیل اید آقایان:

این مکمل با ترکیبات کاملی از انواع ویتامین ها، املاح، آنتی اکسیدان، اسید های آمینه و ترکیبات گیاهی موجب افزایش توان جنسی، بهبود اثر بخش باروری در آقایان می شود.

فرتیلمن :

این مکمل با اسپرماتوژنز طبیعی موجب رشد طبیعی اسپرم و بهبود سطح طبیعی تستوسترون در خون می شود. فرتیلمن به محض برنامه ریزی برای بارداری مصرف شود.

اسپریژن :

این مکمل با محافظت سلول ها از استرس اکسیداتیو و تنظیم فعالیت هورمونی به کیفیت و بهبود باروری آقایان کمک می نماید.

اسپیمن دی اس هیمالیا :

مکمل اسپیمن دی اس دارای عناصر موثره متشکل از انواع پودر عصاره گیاهان افزایش دهنده اسپرم است. این مکمل موجب درمان اولیگو اسپرمی در آقایان و همینطور بهبود عملکرد جنسی آقایان می شود.

علت ناباروری در زنان چیست؟

1) شایع ترین علت عدم تخمک گذاری

2) اختلال در لوله های رحمی

3) آندومتریوز

4) اختلال در گردن رحم

5) مشکلات سیستم ایمنی بدن

6) سن بالای 35 سال (کاهش تعداد فولیکول‌های تخمدان، کاهش کیفیت تخمک‌ها، افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌ها در سنین بالا‌تر، افزایش احتمال سقط)

7 ) یائسگی زودرس

عدم تخمک گذاری :

اختلال در تخمک گذاری معمولا به دلیل شرایط نارسایی تخمدان می باشد. 39 درصد علل ناباروری به علت عدم تخمک گذاری می باشد.

اختلال در لوله های رحمی :

در بعضی زنان، لوله های رحمی به طور کامل و یا ناقص بسته است. در نتیجه اسپرم به تخمک نمی رسد. بسته بودن لوله های رحمی می تواند به دلیل عفونت، آندومتریوز و یا چسبندگی هایی پس ازعمل جراحی باشد. همچنین ممکن است این لوله ها پس از یک حاملگی خارج رحمی بسته شوند.

آندومتریوز:

آندومتریوز حالتی می باشد که در آن سنگفرش رحم (آندومتر)‌ رشد می کند، از رحم هم فراتر می رود. لوله های رحمی را نیز می پوشاند و حتی آنها را می بندد و درعمل تخمک گذاری اختلال به وجود می آورد. آندومتریوز علت 13 درصد موارد ناباروری است و حدود 70% زنان دارای آندومتریوز، نابارور هستند.

اختلال در گردن رحم :

ناهنجاری های گردن رحم می تواند سبب ناباروری شود که از آن جمله می توان به مشکلات مربوط به ساختمان بدن، عفونت های گردن و رحم و یا کیفیت نامناسب ترشحات رحم اشاره کرد. از طرفی تومورهای بدخیم رحم و یا بعضی جای زخم های موجود در دیواره رحم مسبب ناباروری است.

مشکلات سیستم ایمنی بدن:

مشکلات مربوط به دستگاه ایمنی بدن و عوامل ایمونولوژیک نقش مهمی در ایجاد ناباروری دارند. تشخیص و درمان اینگونه بیماران مشکل است. در بعضی خانم ها،‌ علیه اسپرم مرد ماده ای بنام آنتی بادی ترشح می شود که اسپرم ها را از بین می برد و یا آنها را غیرفعال می کند .حتی امکان دارد سبب سقط خود به خود در بعضی از حاملگی ها می شود.

مکمل ناباروری زنان

از بهترین مکمل های ناباروری بانوان می توان به فرتیل اید زنانه، اینوفولیک، فرتی بیوتیک، فرتیلکر و اووبوست اشاره کرد. جهت مشاهده و خرید بهترین مکمل ناباروری زنان می توانید بر روی آن کلیک نمایید.

فرتیل اید زنانه :

فرتیل اید بانوان دارای بالاترین میزان فروش در بین مکمل های باروری زنان در طی 10 سال گذشته می باشد. این مکمل موجب افزایش اثر بخش باروری زنان، تنظیم قاعدگی ، افزایش میل جنسی، ایجاد تعادل هورمونی و تخمک گذاری طبیعی می شود. فرتیل اید دارای صد درصد ترکیبات مولتی ویتامین و املاح لازم و آنتی اکسیدان های مورد نیاز برای قبل از بارداری را به همراه دارد.

اینوفولیک :

اینوفولیک یک مکمل غذایی حاوی میو اینوزیتول و اسید فولیک که موجب تقویت های تخمدان می شود. این مکمل برای سندرم تخمدان پلی کیستیک نیز بسیار مناسب می باشد. ارتقا کیفیت جنین و تخمک، کنترل متابولیسم چربی و شکر و تنظیم فعالیت های سلول عصبی نیز از دیگر مزیت های این مکمل می باشد.

فرتی بیوتیک :

این مکمل ناباروری به طور اختصاصی موجب بهبود عملکرد تخمدان و کیفیت می شود.این مکمل اولین مکمل غذایی پروبیوتیک باروری می باشد. از مزایای دیگر این مکمل می توان به پیشگیری از پیشرفت بیماری های عفونی در سیستم های ادراری تناسلی و کاهش احتمال بروز عوارض بارداری نیز اشاره کرد. این مکمل هیچ گونه عوارض جانبی ندارد.

فرتیلکر :

مکمل فرتیلکر باید قبل از لقاح و سپس در دوران بارداری استفاده شود. این مکمل وضعیت فولات مادر را افزیش می دهد. این مکمل ساخت انگلستان است و موجب بهبود باروری و تولید مثل طبیعی و تنظیم فعالیت هورمونی می شود. این مکمل در تقسیم سلول نیز نقش مهمی ایفا می نماید.

اووبوست :

این مکمل جهت بهبود کیفیت تخمک و عملکرد مناسب تخمدان فرموله شده است و ساخت آمریکا می باشد. اووبوست شامل سه ترکیب Melatonin ، Folate ، Myo-inositol می باشد که به صورت قابل ملاحظه ای بر کیفیت تخمک موثر است. علاوه بر موارد ذکر شده شاملCoQ10 و دیگر آنتی اکسیدان ها جهت محافظت تخمک از اثرات مخرب رادیکال های آزاد می باشد. این مکمل برای بانوان بالای سی سال که تصمیم به حفظ باروری خود دارند بسیار مناسب است. اووبوست کاملا طبیعی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.

داروخانه آنلاین داروکالا در تاریخ 01/05/1397 با اخذ مجوز و نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت شروع به فعالیت اینترنتی نموده و تا به کنون خدمت رسان شما عزیزان بوده است. داروخانه اینترنتی داروکالا به طور تخصصی به داروها و مکمل های نازایی ،مکمل ناباروری زنان و مکمل ناباروری مردانه پرداخته است. انواع بهترین مکمل های ناباروری را می توانید در سایت داروکالا مشاهده فرمایید.

چنانچه سوالاتی مانند موارد زیر دارید می توانید به سایت داروکالا مراجعه فرمایید و در بخش مقالات پاسخ خود را دریابید.

ویتامین مخصوص دوران بارداری چیست ؟

ژل پروژسترون واژینال کرینون مرک و اهمیت آن برای زنان در بارداری

چرا کودک رشد نمی کند و قد نمی کشد؟

چرا باید امگا 3 مصرف کنیم؟

چگونه در خانه بفهمیم کرونا داریم یا نه ؟

پودر کلاژن چگونه باعث جوانسازی پوست و تقویت مو می شود؟

تاثیر کلدارماریس و رابطه آن با کرونا چیست ؟

کم خونی و بهترین مکمل های درمان کم خونی

مکمل آندروفرتی چیست؟

اسپری تنفسی پی اچ آر 160 و بهبود عوارض ریوی ویروس کرونا ( کووید 19)

آمپول بیوتین و بپانتین ایرانی چیست؟

رژیم غذایی برای افراد دیابتی چگونه باید باشد؟

بوتاکس مصپورت و دیسپورت چه تفاوتی دارد؟

اعداد در پالس اکسیمتر نشان دهنده چیست؟