عرضه گوشت قرمز ۵۰ هزار تومانی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای
عرضه گوشت قرمز ۵۰ هزار تومانی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام، بازار گوشت قرمز و مرغ را متعادل خواند و گفت: قیمت گوشت قرمز منجمد برای مصرف‌کننده در فروشگاه‌های زنجیره‌ای در محدوده ۵۰ هزار تومان خواهد بود.

به گزارش شهریاریها به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسن عباسی‌معروفان، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام درباره نوسانات قیمت گوشت در بازار گفت: هفته گذشته قیمت گوشت قرمز گرم به علت بارندگی، به مدت چند روز افزایشی شد، اما اکنون به قیمت عادی خود بازگشته و در حال حاضر، قیمت گوشت تازه گوسفندی در بازار در محدوده ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان در هر کیلوگرم در سراسر کشور به فروش می‌رسد.

وی افزود: قیمت‌هایی که در محدود ۱۴۰ هزار تومان اعلام شده، به‌صورت عمومی نیست و احتمالاً انتشار این خبر محدود به نقطه خاصی باشد.

به گفته این مقام مسئول، در حال حاضر هیچ مشکلی در عرضه گوشت قرمز منجمد، گوشت قرمز تازه و گوشت مرغ وجود ندارد و بازار به تعادل رسیده است.

عباسی‌معروفان با بیان اینکه برای تنظیم بازار گوشت قرمز و مرغ، ذخایر استراتژیک به اندازه کافی داریم و مشکلی در این باره وجود ندارد، تصریح کرد: هر چقدر بازار کشش داشته باشد، به همان میزان می‌توانیم اقدام به عرضه محصول کنیم.

به گفته وی، عرضه گوشت منجمد در قالب دو بسته ۱۰ هزار تنی برای شب عید و ماه مبارک رمضان مصوب شده است، اما اگر بازار نیاز داشته باشد، محدودیتی برای عرضه بیشتر آن وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه گوشت مرغ بدون هیچ محدودیت تناژی هرچقدر بازار نیاز داشته باشد، عرضه می‌شود، افزود: در مورد گوشت مرغ باید اعلام کنم که با توجه به عرضه قابل‌توجه مرغ از سوی مرغداری‌ها به بازار، قیمت این محصول، روی همان قیمت مصوب ۱۲ هزار تا ۱۲,۵۰۰ تومان بدون هیچ محدودیتی توزیع می‌شود. گوشت قرمز وارداتی منجمد برای ذخایر استراتژیک نیز اکنون در بازار در حدود ۴۰ هزار تومان در هر کیلو از سوی تعاونی مصرف برای کارکنان دولت، کارگران و گروه‌های هدف در قالب طرح معیشتی عرضه می‌شود.

عباسی‌معروفان در ادامه به عرضه گوشت قرمز در بازار اشاره کرد و گفت: عرضه گوشت قرمز منجمد به فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز کیلویی ۴۵ هزار تومان صورت می‌گیرد تا آنها بتوانند این محصول را در محدوده ۵۰ هزار تومان برای مصرف‌کنندگان عرضه کنند.