صلاحیت ۱۱۵ داوطلب دیگر انتخابات مجلس در استان تهران تایید شد
صلاحیت ۱۱۵ داوطلب دیگر انتخابات مجلس در استان تهران تایید شد
رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: صلاحیت ۱۱۵ تن دیگر از داوطلبان انتخابات در استان تهران توسط شورای نگهبان تایید شد.

به گزارش شهریاریها ، شکراله حسن بیگی گفت: بر اساس آخرین آمار سامانه جامع انتخابات تاکنون برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در مجموع صلاحیت یک هزار و ۶۶۷ نفر توسط شورای نگهبان در این استان تأیید و ۲ هزار و ۱۰۳ نفر نیز رد شده است.

وی خاطرنشان کرد که تعداد ۱۰۹ نفر از داوطلبان نیز تاکنون انصراف داده اند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت: طبق قانون، تبلیغات نامزدهای مجلس از ۲۴ بهمن به مدت یک هفته آغاز می‌شود.

وی افزود: نامزدهای انتخابات مجلس برای ۳۹ کرسی در استان تهران با یکدیگر رقابت می‌کنند که از این تعداد ۳۰ کرسی متعلق به حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، ۵ کرسی برای سایر حوزه‌های انتخابیه استان و ۴ کرسی نیز به نمایندگان اقلیت‌های دینی اختصاص دارد که در تهران زندگی می‌کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: برای انتخابات میاندوره ای خبرگان رهبری نیز ۱۶ کرسی از ۸۸ کرسی خبرگان مربوط به استان تهران است که در حال حاضر ۳ کرسی خالی آن است.

وی افزود: ۱۶ داوطلب برای نخستین میان دوره‌ای خبرگان رهبری در استان تهران تأیید صلاحیت شده اند و تبلیغات آنها به مدت دو هفته از ۱۷ بهمن ماه آغاز شده است.

حسن بیگی در مورد تعداد صندوق‌های اخذ رأی گفت: تعداد شش هزار و ۶۵۹ صندوق اخذ رأی در استان تهران داریم که با توجه به برگزاری دو انتخابات مجلس و میاندوره ای خبرگان این تعداد دو برابر می‌شود.، به عبارت دیگر ۱۳ هزار و ۳۱۸ صندوق اخذ رأی در استان پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: در مجموع ۱۸۰ هزار نفر در دوم اسفندماه با ستاد انتخابات استان تهران در قالب عوامل اجرایی، نمایندگان فرماندار، نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی با ستاد انتخابات استان تهران همکاری دارند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران خاطرنشان کرد: برای برگزاری انتخابات در استان تهران آمادگی کامل داریم. اقلام انتخاباتی توزیع شده و کلاس‌های آموزشی نمایندگان فرماندار، بازرسین و عوامل اجرایی و کاربران دستگاه‌های احراز هویت در حال برگزاری است.