صعود بایرن‌ و اتلتیکو‌مادرید به یک‌چهارم نهایی
صعود بایرن‌ و اتلتیکو‌مادرید به یک‌چهارم نهایی

گروه ورزش شهریاریها : دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با دو دیدار آغاز شد که در ان دو تیم میزبان بایرن‌مونیخ و آتلتیکو مادرید موفق شدند با برتری برابر حریفان خود در مجموع دو دیدار مسافر مرحله بعد شوند. بایرن‌مونیخ مدافع عنوان قهرمانی در حالی برابر آرسنال به میدان رفت که […]

13921201000021_PhotoAگروه ورزش شهریاریها : دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با دو دیدار آغاز شد که در ان دو تیم میزبان بایرن‌مونیخ و آتلتیکو مادرید موفق شدند با برتری برابر حریفان خود در مجموع دو دیدار مسافر مرحله بعد شوند.

بایرن‌مونیخ مدافع عنوان قهرمانی در حالی برابر آرسنال به میدان رفت که توپ و میدان را در اختیار داشت اما در نیمه نخست به نتیجه‌ای بهتر از تساوی بدون گل نرسید. هنرنمایی فرانک ریبری در دقیقه 55 توپ را برای باستین شوان‌اشتایگر فراهم کرد تا اولین گل بازی را این بازیکن آلمانی به ثمر برساند. دو دقیقه بعد لوکاس پودولسکی موفق شد به زیبایی گل تساوی تیمش را به ثمر برساند تا این دیدار در پایان با تساوی یک بر یک به پایان برسد و بایرن در مجموع دو دیدار با برتری 3 بر یک راهی مرحله بعد شود.
بایرن‌مونیخ در دقیقه پایانی این دیدار صاحب ضربه پنالتی شد که ضربه توماس مولر را فابیانسکی در ردو مرحله دفع کرد.

آتلتیکو مادرید که در ایتالیا با یک گل به برتری رسیده بود خیلی زود در دقیقه 3 با ضربه دیگو کاستا روی پاس کوکه به گل رسید اما در ادامه کاکا موفق شد به زیبایی کار را به تساوی یک بر یک برساند. آردا توران هافبک ترکیه‌ای در دقیقه 40 گل دوم را به ثمر رساند. در ادامه رائول گارسیا در دقیقه 71 گل سوم را نیز وارد دروازه میلان کرد اما این پایان کار نبود و دیگو کاستا موفق شد در دقیقه 86 گل چهارم تیمش را نیز به ثمر برساند تا نتایج بد میلان با کلارنس سیدورف نیز ادامه داشته باشد و میزبان در مجموع دو دیدار با برتری 5 بر یک به مرحله بعد راه یابد. میلان نیز اخرین نماینده فوتبال ایتالیا بود که در این مرحله حذف شد.

تابلو نتایج (مجموع رفت و برگشت)

بایرن‌مونیخ 3 – آرسنال یک

آتلتیکو مادرید 5- میلان یک

13921201000021_PhotoA