صدور حکم محکومیت برای دو متخلف محیط زیست در شهریار
صدور حکم محکومیت برای دو متخلف محیط زیست در شهریار
شهریاریها - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار از محکوم شدن دو متخلف محیط زیست به پرداخت جزای نقدی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش شهریاریها به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، شیدا اکار با اشاره به اینکه به دنبال دریافت گزارش هایی مبنی بر فعالیت غیر مجاز و آلاینده یک واحد پودر رنگ، موضوع توسط کارشناسان بررسی شد، افزود: استقرار و فعالیت این واحد مغایر ضوابط و ملاحظات زیست محیطی و موجبات آلودگی محیط زیست و تهدید علیه بهداشت عمومی را فراهم آورده بود.

 

وی گفت: مالک این واحد پس از عدم توجه به اخطاریه‌های صادره، به مرجع قضایی معرفی و حکم ۶ ماه حبس تعزیزی برای وی صادر شد که نهایتا در دادگاه تجدید نظر به جزای نقدی ۶ میلیون تومان بدل از حبس تعزیزی محکوم شد.

اکار گفت: همچنین در مورد دیگری، شخصی اقدام به نگهداری غیر مجاز پرندگان وحشی کرده بود که فرد متخلف به جزای نقدی و عودت پرندگان به سازمان حفاظت محیط زیست محکوم شد.

وی با قدردانی از دادستانی شهرستان شهریار در برخورد با متخلفان محیط زیست و همکاری مردم در این زمینه اظهار داشت: این پرونده‌ها پس از طی مراحل قانونی و فرایند قضایی، به استناد ماده ۴۵۵ قانون آیین دادرسی کیفری و ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی و همچنین ماده ۱۰ قانون شکار و صید بررسی و رای متخلفان صادر شده است.