شکایت کاپیتان تیم ملی دوچرخه‌سواری در پی اعلام محرومیت چهار ساله
شکایت کاپیتان تیم ملی دوچرخه‌سواری در پی اعلام محرومیت چهار ساله
مهدی سهرابی در پی اعلام محرومیت چهار ساله‌اش از سوی اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری، به دادگاه CAS شکایت می‌کند.

به گزارش شهریاریها و به نقل از ایسنا، اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری (UCI) تیر ماه امسال مهدی سهرابی، کاپیتان تیم ملی ایران را تعلیق کرد. علت این اقدام استفاده از روش و یا ماده ممنوعه اعلام شد.

 اکنون بعد از گذشت شش ماه از تعلیق، اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری میزان محرومیت رکابزن ایران را اعلام کرد و سهرابی به مدت چهارسال یعنی تا یازدهم تیرماه ۱۴۰۲ از حضور در میادین محروم شده است.

سهرابی در واکنش به این تصمیم اتحادیه جهانی بیان کرد: کاری که اتحادیه جهانی انجام داد و نام من را وارد لیست محرومان کرد غیر قانونی است چون من حکم آنها را قبول نکرده‌ام و ۲۱ روز هم فرصت دارم به دادگاه CAS شکایت کنم. تا زمانی که من حکم را قبول نکنم و برگه‌ای را امضا نکنم، آنها نمی‌توانند نام من را وارد لیست محرومان کنند. نمونه‌هایی وجود دارد که افراد حکم محرومیت خود را قبول نداشته‌اند و آن را امضا نکرده‌اند، از این رو نامشان هنوز در لیست تعلیقی‌ها قرار دارد. اما به نظرم اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری در محروم کردن من عجله دارد.

سهرابی در پاسخ به این پرسش که پس از این که تعلیق شد، دفاعیات خود را ارسال کرد یا خیر، تصریح کرد:  پس از این که اتحادیه جهانی من را تعلیق کرد، مستندات و دفاعیات خود را ارسال کردم اما اصلا به آن توجهی نکردند و دوباره حرف خودشان را زدند و حتی اثبات نکردند دلیل قطعی تعلیق من چه چیز بوده است.  با این حال  می‌خواهم به دادگاه CAS اعتراض کنم.