سیدعباس جوهری: احداث 9 مدرسه در اندیشه
سیدعباس جوهری: احداث 9 مدرسه در اندیشه

شهریاریها :فرماندار شهریار از افزایش سرانه آموزشی در شهرکهای تازه تاسیس این شهرستان خبر داد و گفت: به این منظور احداث 9 مدرسه در شهر اندیشه در دستور کار قرار گرفته است.  سید عباس جوهری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: موقعیت جغرافیایی شهریار به ویژه آب و هوای مطلوب و نزدیکی به پایتخت، […]

سید عباس جوهریشهریاریها :فرماندار شهریار از افزایش سرانه آموزشی در شهرکهای تازه تاسیس این شهرستان خبر داد و گفت: به این منظور احداث 9 مدرسه در شهر اندیشه در دستور کار قرار گرفته است.

 سید عباس جوهری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: موقعیت جغرافیایی شهریار به ویژه آب و هوای مطلوب و نزدیکی به پایتخت، این شهرستان را به یکی از مهاجرپذیر ترین و پرجمعیت ترین شهرستانهای استان تهران تبدیل کرده است که این جمیعت رو به رشد نیازمند تامین امکانات و زیرساختهای خدماتی است.

این مسئول با تاکید بر اینکه شاخصهای خدماتی و رفاهی شهرها باید متناسب با رشد جمعیت ارتقا یابد، عنوان کرد: امکانات و تجهیزات موجود در شهریار اعم از درمانی، آموزشی، فرهنگی و … متناسب با جمعیت کنونی تامین شده است، اما با توجه به نرخ رو به رشد جمعیت، این امکانات در آینده پاسخگوی نیاز شهروندان نخواهد بود.

وی ادامه داد: طی چندین سال اخیر شهرکهای جدیدی در شهریار ساخته شده است که سکونت در این مناطق، بار جمعیتی قابل توجهی را برای شهرستان به دنبال داشته است و برخورداری از خدمات اولیه شهرنشینی یکی از مطالبات به حق این ساکنین است.

وجود 125 هزار دانش آموز در شهریار

فرماندار شهریار گفت: یکی از مهمترین نیازهای امروز شهرنشینان، در کنار نیاز به امکانات درمانی، امنیتی، ورزشی و….. بهره مندی از امکانات آموزشی است که نقش بسیار موثری در تمدن و ارتقای شاخصهای فرهنگی شهرها دارد.

جوهری بیان کرد: شهرستان شهریار با نرخ هفت درصدی رشد جمعیت در سال و دارا بودن 125 هزار دانش آموز، نیازمند احداث مدارس جدیدی است که بخشی از این نیاز با تعامل و یاری خیرین نیک اندیش و بخشی نیز از سوی دستگاه های ذیربط تامین شده است.

ساخت مدرسه در شهرکهای رفاه، صدف و مریم

این مسئول متذکر شد: به منظور ساماندهی به این بخش، جلسات شورای آموزش و پرورش شهرستان به طور مرتب و مدون برگزار می شود و به بررسی مسائل و مشکلات پیرامون فضاهای آموزشی می پردازد.

وی اظهار داشت: طی آخرین جلسه شورای آموزش و پرورش، مساله کمبود مدارس در شهرکهای اندیشه فاز یک، رفاه، صدف و مریم بررسی شد و با توجه به تراکم بالای 40 نفری دانش آموزان در کلاسهای درس، احداث هرچه سریعتر مدارس در مناطق مذکور در دستور کار قرار گرفت.

پیگری احداث 9 مدرسه در فاز پنجم اندیشه

فرماندار شهریار افزود: در این راستا مقرر شد اراضی با کاربری آموزشی هرچه سریعتر از سوی شهرداریها در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد تا با اختصاص اعتبارات مورد نیاز و کمکهای خیرین نیک اندیش، عملیات اجرایی ساخت مدارس آغاز شود.

جوهری یادآور شد: طی جلسه مذکور مقرر شد تعهدات کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمینه ساخت 9 مدرسه در فاز پنجم شهر اندیشه، همچنین تعهدات شرکت عمران اندیشه در این خصوص مورد پیگیری قرار گرفته و هرچه سریعتر اجرایی شود.