سردرختی ۱۵ هزار هکتار از باغ‌های شهرستان‌های غرب استان تهران از بین رفته است
سردرختی ۱۵ هزار هکتار از باغ‌های شهرستان‌های غرب استان تهران از بین رفته است
نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس، گفت: محصول سردرختی ۱۵ هزار هکتار از باغ‌های شهرستان‌های غرب استان تهران به واسطه سرمازدگی از بین رفته است و کشاورزان امیدی به پرداخت خسارت توسط صندوق بیمه محصولات کشاورزی ندارند زیرا مسئولین این صندوق تنها به فکر درآمد خود هستند.

به گزارش شهریاریها ، نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص میزان خسارت وارد شده به باغداران غرب استان تهران به واسطه سرمازدگی اخیر، گفت: کاهش دمای هوا طی روزهای گذشته خسارت بسیار زیادی را به باغداران شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد وارد کرده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشاورزی در شرایط عادی به دلیل قیمت بالای، کارگر، کود، سم و نهاده‌های مورد نیاز دچار مشکلاتی هستند، تصریح کرد: به دلیل نیاز مالی باغدران در سال‌های گذشته مجبور بودند تا پیش از فصل برداشت، محصول خود را به فروش برسانند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از باغداران غرب استان تهران در سال جاری بیش از 200میلیون تومان هزینه کرده‌اند و تمامی محصول آنها از بین رفته است، ادامه داد: باید دولت و وزیران جهاد کشاورزی، کشور و امور اقتصادی و دارایی از محل بودجه حوادث غیرمترقبه  خسارت سنگین باغداران شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد را پرداخت کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خسارت وارده به باغداران شهریار، ملارد و قدس از خسارت سیل بیشتر است، عنوان کرد: سرمازدگی باغات به کارگران فصلی نیز زیان بسیار شدیدی را وارد کرده و این کارگران تنها محل درآمدی خود را از دست داده‌اند و تا سال بعدی درآمدی ندارند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید تامین معیشت کارگران فصلی و باغداران غرب استان تهران مدنظر مسئولان دولتی قرار بگیرد، ادامه داد: 100درصد سردرختی 15 هزار هکتار از باغ های شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد به واسطه سرمازدگی از بین رفته است.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رئیس جمهور، اعضای هیات دولت و ستاد مدیریت بحران باید تلاش کنند تا بخشی از مشکلات باغداران خسارت دیده غرب استان تهران جبران شود، خاطرنشان کرد: کشاورزان امیدی به پرداخت خسارت توسط صندوق بیمه محصولات کشاورزی ندارند و مسئولین این صندوق تنها به فکر درآمد خود هستند./