سایت‌های «سبک‌زندگی» را بشناسید
سایت‌های «سبک‌زندگی» را بشناسید

شهریاریها : گذران وقت در فضای مجازی این روزها به یکی از بدیهیات زندگی بیشتر ما تبدیل شده است ولی بین شبکه ها اجتماعی مختلف و صفحه های گوناگون سایت هایی هستند که کارشان کمک به بهبود سبک زندگی مردم است. در کنار همه اتفاقاتی که دور و اطراف همه ما وجود دارد و آن‌ها […]

شهریاریها : گذران وقت در فضای مجازی این روزها به یکی از بدیهیات زندگی بیشتر ما تبدیل شده است ولی بین شبکه ها اجتماعی مختلف و صفحه های گوناگون سایت هایی هستند که کارشان کمک به بهبود سبک زندگی مردم است.

در کنار همه اتفاقاتی که دور و اطراف همه ما وجود دارد و آن‌ها را به پدیده‌های مهم و تأثیرگذار  زندگی‌مان تبدیل می‌کنند؛ چیزهایی هم در زندگی وجود دارند که شاید  نه مهم باشند و نه بود و نبودشان مهم و حیاتی اما یک خاصیت بزرگ دارند اینکه در قالب چیزهای ریز و درشت به حال و هوای آدم‌ها رنگ و رو می‌بخشند و به زندگی‌های روزمره‌شان چاشنی اضافه می‌کنند تا یکنواخت نباشند. بود و نبود یک گلدان روی میز، پختن کیک شکلاتی،یا دوخت و دوز ساده با پارچه‌های دم‌دستی توی خانه و یا طبخ یک غذای ساده برای شام اهالی خانه، همه چیزهایی است که می‌تواند به زندگی آدم‌ها حال و هوای تازه‌ای ببخشد، کنار همه هیاهو و شلوغی‌های دنیای مجازی سایت‌هایی هست که کارشان خوب کردن حال آدم‌هاست و ما آن‌ها را با عنوان سایت‌های سبک زندگی می‌شناسیم تا کمی با مطالبشان کمی از روزمرگی‌های زندگی کم کنیم به آن‌ها چاشنی اضافه کنیم.

 نی‌نی سایت

یکی از وبگاه‌های اینترنتی است که  مختص سبک زندگی خانواده‌هایی است که قرار است صاحب فرزند شوند این سایت چند سالی است که کارش را در زمینه پرورش نوزاد و تربیت کودکان آغاز کرده است و تا حدودی هم می‌شود گفت که جایش را در بین خانواده‌ها باز کرده است تا جایی که این وب‌سایت این روزها محل مراجعه بسیاری از بانوانی است که دلشان می‌خواهد تجربه مادر شدن را به شکل مطلوبی پشت سر بگذارند. اگر تا به حال گذرتان به این سایت افتاده باشد خواهید دید که در آنجا می‌توانید از زمان بارداری مادر تا کودکی فرزندتان مطالبی را پیدا کنید که به شما کمک کند تا زندگی بهتری داشته باشید؛ اما نکته جالب توجه اینجاست که در این سایت علاوه بر ارائه مطالب مورد نیاز برای مادرها برای آقایان نیز می‌شود مطالبی را  پیدا کرد که به آن‌ها کمک کند تا پدر بهتری برای بچه‌هایشان باشند.

تبیان

یکی از سایت‌های پرطرفداری است که  از سال ۸۱ آغاز به کار کرده است و در طول همه این سالها مرجع اطلاعاتی بسیاری از کاربران بوده است به‌گونه‌ای که  خیلی‌ها به واسطه سرچ گوگل بسیاری از سوالاتشان در حوزه‌های مختلف سبک زندگی را در تبیان پیداکرده‌اند. برای همین به راحتی می‌توان گفت که تبیان یکی از قدیمی‌ترین سایت‌هایی است که در فضای مجازی و در حوزه سبک زندگی ایرانی اسلامی دست به کار شده است . اگر نگاهی به آن بیندازید می‌بینید که در این سایت در بخش‌های مختلفی مثل«خانواده و زندگی»،«دانش و فناوری»،«کودک و نوجوان»،«تغذیه و سلامت» و …می‌شود مطالبی پیدا کرد که دربرگیرنده جواب سؤال‌های کوچکی است که ممکن است در روز مره برای خیلی هامان پیش بیاید.

بیتوته

به نسبت سایت‌های اسم و رسم دار در این حوزه شاید از قدمت کمتری برخوردار باشد. بیتوته از سال ۸۸تا به امروز حوزه فعالیت‌های خودش را در موضوعات مختلفی مثل «اسرار خانه‌داری»، «دنیای مد»،«زناشویی»،«آشپزی و تغذیه» شروع کرده است و کاربران و مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است به شکلی که مسئولان خود«بیتوته» ادعا کرده‌اند که روزانه به واسطه انتشار مطالبشان چیزی بیش از ۷۰۰هزار مخاطب دارند.

رنگی رنگی

«رنگی رنگی یعنی زندگی، یعنی شادی، یعنی سرخوشی، یعنی خود بودن، یعنی مهم‌ترین شخص زندگی خود بودن. در رنگی رنگی ما نشان می‌دهیم که برای شاد بودن بهانه‌های کوچک فراوانی هست. برای رنگی بودن فقط کافی است دل رنگی باشد و بقیه‌اش حله !» این چیزی است که اهالی سایت«رنگی رنگی» در تعریف سایتشان گفته‌اند جایی که از سر وشکل متفاوت و رنگارنگش هم می‌شود فهمید که برای مخاطبانش پیشنهادهای رنگارنگ زیادی را دارند تا آن‌ها به واسطه مطالبشان زندگی شادتر و پر زرق وبرق تری را پشت سر بگذارند برای همین شما می‌توانید مطالب مختلف آن را در بخش‌های متفاوتی مثل«آرامش»،«تفریحی»،«دانایی»،«سالم و زیبا»،«شادی» و… بخوانید.

چی

سایتی با اسمی عجیب و غربب و منحصر به فرد است که قرار است به همه سؤالات مختلف در رابطه با سبک زندگی پاسخ بدهد به شکلی که بخش‌ها مختلف این سایت نیز بر اساس این سؤالات شکل گرفته است  مثل«چی بخریم»،«چی بپوشیم»،«چی ببینیم» و یا حتی «چی بازی بکنیم». «چی» جزو سایت‌هایی است که به تازگی کارش را در حوزه سبک زندگی آغاز کرده است.«حال خوب با چی» شعاری است که اهالی این سایت برای مطالبشان در نظر گرفته‌اند و در تعریف خودشان این طور گفته‌اند:« چی، یک کافه کوچک است. یک پاتوق که تویش می‌شود کلی خرده‌ریز حال خوب کن پیدا کرد. ما اینجا می‌خواهیم به‌روز باشیم. می‌خواهیم خیلی خلاصه و جمع و جور بفهمیم توی حوزه‌هایی که ممکن است یک جوان هر روز با آن‌ها سر و کار داشته باشد چه اتفاقاتی در حال افتادن است. برای آپدیت بودن، نیازی نیست که خوره اینترنت و اخبار باشید. نویسنده‌های چی، به شما می‌گویند الان در دنیای خوراکی‌ها، پوشیدنی‌ها، خواندنی‌ها، شنیدنی‌ها، دیدنی‌ها و… چه خبر است.»

سرآشپز طیبه

اگر جزو کسانی باشید که به آشپزی علاقه داشته باشید و این هنر در زندگی شخصی‌تان برایتان دغدغه باشد حتماً گذرتان به این سایت خورده است و سر در آن عنوان«کارگاه آشپز سازی»خورده است و ادعا دارد که آشپزی را به زبان ساده برای افراد آموزش می‌دهد. برای همین در این سایت علاوه بر آشنایی با تهیه پخت غذاهای روتین در آن می‌توانید فوت کوزه گری و دستور پخت غذاها،دسرها و شیرینی‌های متفاوتی را پیدا کنید که بیش از پیش برایتان هیجان‌انگیز باشد و کامتان را خوش کند.