ساعت کاری ادارات و بانک‌هادر ماه رمضان
ساعت کاری ادارات و بانک‌هادر ماه رمضان

شهریاریها : سخنگوی دولت روز گذشته تاکید کرد که ساعات کار ادارات در ماه مبارک رمضان تغییری نمی کند و کارمندان می توانند در ساعات اولیه و پایانی روز از مرخصی استفاده کنند. این در حالی است که برخی بانک ها اطلاعیه هایی در خصوص تغییر ساعات کاری شان در ماه مبارک رمضان منتشر کرده […]

IMAGE634763042338915533شهریاریها : سخنگوی دولت روز گذشته تاکید کرد که ساعات کار ادارات در ماه مبارک رمضان تغییری نمی کند و کارمندان می توانند در ساعات اولیه و پایانی روز از مرخصی استفاده کنند.

این در حالی است که برخی بانک ها اطلاعیه هایی در خصوص تغییر ساعات کاری شان در ماه مبارک رمضان منتشر کرده اند.

نوبخت پیشتر در خصوص علل عدم تغییر ساعات کاری ادارات گفته بود: قانون بر ۴۴ ساعت کار در هفته تاکید دارد و اقدامی که در سال‌های قبل در ارتباط با کاهش ساعت کاری انجام می‌شد مورد اعتراض مجلس بود، ولی دولت محترم قبلی بدون توجه به این اعتراضات آن مصوبه را اجرا می‌کرد، ولی ما مقید به قانون هستیم و نمی‌توانیم و در واقع اختیار نداریم که ساعات کار را تغییر دهیم البته کارکنان دولت چه در ابتدا و یا پایان روز می‌توانند از مرخصی استفاده کنند و دستگاه‌های دولتی نیز در این ارتباط همکاری می‌کنند.

این در حالیست که برخی بانک ها ساعت کاری شعب خود در ماه مبارک رمضان را در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۴ عصر و در روزهای پنج شنبه از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۳ عصر اعلام کرده اند.

این بانک ها دلایل این تصمیم خود را بهره مندی بیشتر از فضایل و معنویات ماه مبارک رمضان اعلام داشته اند. به گزارش بانکی دات آی آر، روال کاری بانک ها در سال های گذشته بر کاهش ساعت کاری بانک ها در ماه مبارک رمضان بود بانک ها به این بخشنامه استناد می کردند:

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران طی بخشنامه ای به مدیران عامل بانک های دولتی ،ابلاغ کرد: به موجب تصمیم هیات محترم دولت برای بهره مندی مطلوب کارکنان از فضایل و معنویات ماه مبارک رمضان و به وجود آمدن فرصت مناسب برای خودسازی و بهرمندی از برکات عدیده این ماه شریف و نورانی ،نسبت به تغییر ساعات کاری ادارات وبانک ها اقدام نمایند.

بر همین اساس لازم است ساعات کاری بانک های دولتی در طول ماه مبارک رمضان به شرح زیر تغییر یابد:

1- ادارات و واحد های ستادی بانک ها در کلیه استان ها به استثنای تهران ، فعالیت اداری را صبح ها با یک ساعت تاخیر شروع و بعد از ظهر نیز یک و نیم ساعت زودتر خاتمه دهند.

2- ادارات و واحد های ستادی بانک های دولتی دراستان تهران ،فعالیت اداری خود راساعت 9 صبح شروع و ساعت 14خاتمه دهند.

3-کلیه شعب و واحد های اجرایی بانک های دولتی در تهران و سایر استان ها ،نیم ساعت زودتر از ادارات و واحد های ستادی شروع به کار نمایند.

4- ساعات کار کلیه شعب و واحد های تابعه بانک های دولتی در روز های نوزدهم (19) و بیست وسوم (23) ماه مبارک رمضان با یک ساعت تاخیر نسبت به سایرروزهای ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد.

5- لازم است هر گونه فعالیت فوق برنامه قبل یا بعد از پایان ساعت کار انجام گیرد.

6- برنامه ریزی ایاب و ذهاب کارکنان به گونه ای تنظیم گردد که راس ساعت مقرر در محل کار حضور داشته باشند و در پایان راس ساعت معین محل کار خود را ترک نمایند.

حال باید منتظر بود و دید بانکها به ویژه بانک های دولتی از دستور دولت یازدهم مبنی بر عدم تغییر ساعت کاری تبعیت می کنند و یا اینکه به روال سال های قبل عمل می کنند.