به گزارش خبر گزاری برنا در استان تهران، زلزله ۴.۲ ریشتری بامداد امروز چهارشنبه ششم دیماه بجز ۴ مصدوم که روانه بیمارستان شهریار شدند هیچگونه خساراتی به همراه نداشت و شهروندان تهرانی باید آرامش خود را حفظ کنند و به موارد ایمنی که در این موارد لازم است رعایت شود توجه داشته باشند و از شتابزدگی خودداری کنند.

گفتنی است زلزله ۴.۲ ریشتری ساعت ۵۴ دقیقه و ۳۳ ثانیه بامداد امروز، چهارشنبه ۶ دی  کرج و ملارد را لرزاند.

مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران مرکز این زلزله را در عمق ۱۲کیلومتری  عمق زمین و کانون زلزله بامداد امروز را استان تهران، شهرستان ملارد در محدوده، پنج کیلومتری  ملارد، ۷کیلومتری مشکین‌دشت و ۴۲ کیلومتری تهران اعلام کرده است.

 ستاد مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد که مدارس و ادارات تهران امروز دایر است.

  به گفته رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران، زلزله بامداد چهارشنبه، تأثیری بر روی گسل‌های پایتخت نداشته است، و هم اکنون اوضاع در پایتخت در شرایط عادی است.

وی گفت، این زلزله از جمله پس‌لرزه‌های زمین‌لرزه ۵.۲ ریشتری هفته گذشته در تهران و البرز است.

 برپایه آخرین خبرها از زمان وقوع زلزله، درب اماکن ورزشی ورزشگاه‌ها و مصلای تهران به روی مردم باز شد و این اماکن پذیرای مردمی بودند که از منازل خود خارج شده‌ و قصد داشتند  بیرون از خانه سپری کنند.

همچنین،  پس از دقایقی از زلزله تمامی نیروهای امدادی و انتظامی و خدماتی تهران در آمادگی کامل به سر می‌بردند.

معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان تهران نیز اعلام کرد استانهای معین البرز و تهران هم در آماده‌باش کامل بسر می بردند.

 همچنین پلیس فتا به افرادی که قصد داشتند  همچون زمین‌لرزه قبلی با حاشیه‌سازی و ایجاد شایعه آرامش مردم را به خطر بیندازند، هشدار داد و تاکید کرد با آنان برخورد خواهد کرد.

استانداری تهران نیز توصیه کرد: شهروندان آرامش خود را حفظ کنند و به موارد ایمنی که در این موارد لازم است رعایت شود توجه داشته باشند و از شتابزدگی خودداری کنند.

سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور، از مردم خواسته است، ضمن حفظ خونسردی و آرامش خود، اخبار حادثه را از رسانه‌های رسمی و معتبر کشور دنبال کنند.

خاطر نشان میگردد، زلزله بامداد امروز ۶ دیماه ۹۶ در غرب تهران بیشتر احساس شده است.

طبق آخرین اطلاعات دریافتی از سازمان مدیریت بحران، زلزله رخ داده مربوط به گسل مشکین دشت- اشتهارد و پس‌لرزه زمین‌لرزه هفته گذشته است.

 گفتنی است، حوالی ساعت یک بامداد نیز زلزله خفیفی به قدرت ۱.۵ ریشتر در صفادشت تهران روی داد.