روش ارایه خدمات به مشترکان همراه‌اول تغییر کرد
روش ارایه خدمات به مشترکان همراه‌اول تغییر کرد

شهریاریها : شرکت ارتباطات سیار با ابلاغ بخشنامه‌ای به دفاتر پیشخوان دولت مدل ارایه خدمات خود به مشترکان همراه اول را از طریق این دفاتر تغییر داد. به گزارش خبرنگار موبنا از این پس دفاتر پیشخوان دولت در صورتی می توانند خدماتی همچون تغییر نام، تغییر آدرس و تعویض سیمکارت را به مشترکان ارایه دهند […]

شهریاریها : شرکت ارتباطات سیار با ابلاغ بخشنامه‌ای به دفاتر پیشخوان دولت مدل ارایه خدمات خود به مشترکان همراه اول را از طریق این دفاتر تغییر داد.

به گزارش خبرنگار موبنا از این پس دفاتر پیشخوان دولت در صورتی می توانند خدماتی همچون تغییر نام، تغییر آدرس و تعویض سیمکارت را به مشترکان ارایه دهند که همراه اول کد امنیتی یکبار مصرفی را به تلفن همراه مشترک ارسال کند.

بر این اساس بعد از این مرحله جدید دفاتر این کد را از مشترک دریافت و پس از ورود در سیستم می‌توانند خدمات مذکور را به مشترکان ارایه کنند.
در صورت تایید کد، امکان ارایۀ خدمات به مشترک مذکور برقرار می شود. این کد نیز به صورت پیامک روی سیمکارت مشترک ارسال شده و در برخی خدمات هم رمز دوم کاربرد خواهد داشت.
در این صورت، مشترکانی که سیمکارت خود را مفقود یا نیاز به تعویض آن دارند باید این رمز را از دفاتر مشترکان شرکت مخابرات (مراکز تلفن ثابت) دریافت دارند.
با افزایش یک مرحله کنترل که هم اکنون در اپراتور دوم پیاده سازی شده، عملاً دفاتر از چرخۀ خدمات پس از فروش یا خدمات مشترکان همراه اول نیز حذف می‌شوند و این سرویس در دفاتر تلفن ثابت که متعلق به خود مخابرات است به مشترکانی که قادر به ارایۀ رمز نیستند عرضه خواهد شد.
چندی پیش معاون بازاریابی و امور مشتریان همراه اول در مصاحبه‌ای محدودیت همکاری با دفاتر خصوصی را تایید و اعلام کرده بود: ارتباط دفاتری که با اپراتور رقیب همکاری دارند با همراه اول محدود و قطع خواهد شد.