روزانه ۲۰۰ نفر در فردیس به کووید مبتلا می شوند
روزانه ۲۰۰ نفر در فردیس به کووید مبتلا می شوند
معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرماندار فردیس اعلام کرد که روزانه حدود ۲۰۰ نفر در این شهرستان به بیماری کووید 19 مبتلا می شوند که انجام اقدامات پیشگیرانه برای مهار این بیماری ضروری است.

به گزارش شهریاریها ، علیرضا صیاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عادی انگاری برخی از شهروندان، شهرستان فردیس را دوباره وارد وضعیت قرمز کرونایی کرد.

وی بیان داشت: تیم های نظارتی اصناف فردیس به 2 برابر افزایش پیدا کردند و تمام تلاش بر تقویت حوزه نظارتی برای مهار کرونا است.

معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرماندار فردیس گفت: هیچ ابزاری به اندازه همراهی و همکاری مردم شهرستان فردیس نمی تواند بر کاهش مبتلایان به ویروس کرونا تاثیرگذار باشد بنابراین از مردم تقاضا می شود ما را یاری کنند.
صیاد افزود: پیک پنجم با شیوع ویروس کرونا دلتا همراه شده و سرعت انتشار ویروس و ابتلای آن سریع است .

وی بیان داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۹۵۱ نفر در این شهرستان جان خود را از دست داده اند.

صیاد ، آمار واکسیناسیون انجام شده در دز اول را ۲۰ هزار و ۱۱۲ واحد و در دز دوم را قریب به هفت هزار و ۸۰۳ واحد اعلام کرد و افزود: خوشبختانه روند واکسیناسیون در شهرستان با سرعت رضایت بخشی در حال انجام است و هیچ گونه مشکلی در این مسیر وجود ندارد.

وی گفت : هرگونه کم توجهی ، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ، عادی انگاری ، افزایش ترددها و عدم استفاده از ماسک وضعیت شهرستان را به بحران جدی خواهد رساند و در آن صورت همه متضرر خواهند شد.

شهرستان فردیس ۶۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب کلانشهرکرج مرکز استان البرز قرار دارد.