دورکاری کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان تهران تا ۲۰ فروردین تمدید شد
دورکاری کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان تهران تا ۲۰ فروردین تمدید شد
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران از تمدید بخشنامه دورکاری کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا ۲۰ فروردین خبر داد.

به گزارش شهریاریها و به نقل از روابط عمومی استانداری تهران، غلامرضا عباس پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران با اشاره به تمدید بخشنامه سازمان استخدامی کشور بر اساس تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: در راستای جلوگیری از شیوع کرونا بخشنامه سازمان استخدامی کشور در مورد نحوه حضور کارکنان در دستگاه های اجرایی تا ۲۰ فروردین ماه تمدید شده است.

وی با بیان اینکه به دستگاه‌ها اجرایی تکلیف شده تا حداکثر تمهیدات اولیه بهداشتی و ضدعفونی انجام شود، افزود: حضور کارکنان با استفاده حداکثری از ظرفیت دورکاری لحاظ شده و اینکه تنها یک سوم کارمندان حضور داشته باشند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران خطاب به فرمانداران، شهرداران و مدیران دستگاه های اجرایی عنوان کرد: با مرخصی افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای هم‌چون قلبی، عروقی، سرطانی، خانم‌های باردار و جانبازان به ویژه جانبازان شیمیایی دارند موافقت شود.

پاشا سپس تأکید کرد: بیماران مشکوک به کرونا از طریق غربالگری در ادارات شناسایی می‌شوند بر همین اساس علاوه بر غربالگری نظام سلامت، در سطح دستگاه‌های اجرایی نیز تب‌سنجی و غربالگری انجام می‌شود و افراد مشکوک شناسایی یا با خوداظهاری، اقدامات مراقبتی در مورد آن‌ها اعمال شود.

وی با بیان اینکه مرخصی برای افراد بالای ۵۰ سال هم لحاظ می‌شود، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های امدادی و خدماتی مشمول این بخشنامه نمی‌شوند ضمن اینکه هرگونه تصمیم جدید ستاد مقابله با کرونا در مورد وضعیت دستگاه‌های اجرایی توسط استاندار اطلاع رسانی می‌شود.