دستگاه‌های خنک کننده ادارات دولتی استان تهران ساعت ۱۶ خاموش شود
دستگاه‌های خنک کننده ادارات دولتی استان تهران ساعت ۱۶ خاموش شود

شهریاریها : محمد حسین مقیمی پیش از ظهر یکشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران طی سخنانی با اشاره به فرا رسیدن فصل گرما و افزایش مصرف آب و برق در این استان همه دستگاه ها و ادارات استفاده کننده از بودجه دولتی را موظف به کاهش ۱۰ درصدی میزان برق مصرفی کرد […]

شهریاریها : محمد حسین مقیمی پیش از ظهر یکشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران طی سخنانی با اشاره به فرا رسیدن فصل گرما و افزایش مصرف آب و برق در این استان همه دستگاه ها و ادارات استفاده کننده از بودجه دولتی را موظف به کاهش ۱۰ درصدی میزان برق مصرفی کرد و گفت: باید تمام دستگاه های خنک کننده ادارات و نهادهای دولتی بعد از ساعت ۱۶ خاموش شود.

وی اضافه کرد: تمام دستگاه های پر مصرف برق در ادارات و نهادهای دولتی نیز باید از ساعت ۱۲ خاموش شود، نباید پیک بار مصرفی تهران از ۴۵۰۰ مگاوات بیشتر شود، این که ۲۵ درصد از مصرف برق تهران توسط دستگاه های دولتی انجام می شود، نشان دهنده آن است، که باید برای کاهش مصرف برق، هم ادارات پای کار باشند و هم مردم تلاش کنند.

رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران سپس بر مصوبه پیشین این ستاد مبنی بر کاهش ۲۰ درصدی مصرف آب تاکید کرد و گفت: باید برای مشترکان پر مصرف آب وسایل کاهنده مصرف استفاده شود.

ساعت ۱۲ الی ۱۶ پیک مصرف برق در تهران

در این جلسه و طبق گزارشات ارائه شده حسین صبوری، مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ، تهران ۴.۵ میلیون مشترک برق داشته و ١٠ درصد برق کشور  در تهران مصرف می شود، که پیک مصرف برق در تهران در سال گذشته ۴٧٠٠ مگاوات بود که ٩۵. ۵ درصد رشد داشته است.

این مسئول زمان پیک مصرف روزانه را از ساعت ١٢ الی ١۶ اعلام کرد.

۳۶.۵ متر مکعب آب در ثانیه در استان تهران مصرف می شود

در ادامه جلسه، محمد پرورش، مدیر عامل شرکت آبفای استان تهران نیز میزان مصرف آب در استان تهران را ٣۶.۵ مترمکعب در ثانیه اعلام کرد و گفت: ٧٠ درصد آب توزیعی از سدها و ٣٠ درصد از چاه ها تأمین می شود

بر اساس این گزارش، جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران پیش از ظهر یکشنبه به ریاست محمدحسین مقیمی استاندار تهران و با حضور محرابی مشاور وزیر صنعت معدن و تجارت،محمد امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری،نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مدیران دستگاه های اجرایی عضو ستاد برگزار شد.