داور پر افتخار شهریاری از دنیای قضاوت والیبال خداحافظی کرد
داور پر افتخار شهریاری از دنیای قضاوت والیبال خداحافظی کرد
فرهاد شاهمیری روز گذشته در ارومیه با آویختن سوت خود به تور از دنیای قضاوت خداحافظی کرد.

به گزارش شهریاریها ، فرهاد شاهمیری داور بین المللی والیبال کشورمان گفت: امروز آخرین داوری خود را در والیبال انجام دادم و در آینده با حضور تماشاگران ارومیه‌ای در سالن والیبال به این شهر سفر و بصورت رسمی خداحافظی خواهم کرد.

این داور بین المللی والیبال افزود: امروز با قضاوت بازی ۲ تیم “شهرداری ارومیه” و “سایپا” آخرین قضاوت خود در دنیای والیبال انجام دادم و با بازگشت تماشاگران به سالن‌ها به ارومیه سفر و بصورت رسمی در کنار هواداران این شهر والیبال‌خیز آخرین سوت خود را بصورت نمادین خواهم زد.

وی که بدلیل رسیدن به سن بازنشستگی‌ از دنیای داوری خداحافظی کرده است، اضافه کرد: از این پس به عنوان عضو کمیته داوران آسیا و ناظر داوری در مسابقات مختلف در والیبال فعالیت خواهد کرد.

شاهمیری گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و اهداف من در کمیته داوران والیبال آسیا، حضور داورانی از شهر ارومیه و استان مازندران خواهد بود و این مهم را به جد پیگیری می کتد.

وی درخصوص آخرین قضاوت خود در والیبال گفت: امروز شاهد دیداری زیبا و نزدیک از ۲ تیم بودیم گرچه عدم حضور تماشاگران از زیبایی این بازی و البته مسابقات لیگ کاسته است.

شاهمیری درخصوص تاثیر کرونا در والیبال هم گفت: همه گیری این ویروس هم در زندگی و هم در ورزش از جمله رشته والیبال تاثیرگذار بوده و حضور نیافتن تماشاگران از زیبایی مسابقات مختلف کاسته است.

وی در خصوص خاطرات قصاوت خود در ارومیه، افزود: خاطرات زیادی از قضاوت در سالن‌های مختلف این شهر چون سالن تختی، سالن فرمانداری و سالن ۶۰۰۰ نفری حتی در زمان پیشکسوتانی چون “نوبخت سیدعباسی” و “جاوید محسنی‌نیا” و همچنین بازی های تیم قدیمی راه و ترابری ارومیه دارم که یادآوری آنها بسیار لذت بخش است.

داور بین‌المللی والیبال ایران ادامه داد: یقین دارم داوری والیبال ایران در آینده بهتر خواهد شد و داوران کشورمان باید خود را با قوانین و مقررات جدید به روز کنند.

فرهاد شاهمیری داور باسابقه و باتجربه والیبال ایران در سال ۱۳۴۴ در شهریار متولد شد و از سال ۱۹۹۹ به رده داوران بین‌المللی پیوست و در چندین دوره لیگ جهانی و لیگ ملت‌ها، قهرمانی جهان، جام جهانی و دیگر تورنمنت‌های معتبر قاره‌ای و جهانی والیبال به قضاوت پرداخت.

فدراسیون جهانی والیبال /FIVB/ فروردین ماه امسال بازنشستگی شاهمیری را اعلام کرده بود.