دادستان شهریار: علت حادثه آتش سوزی سفره خانه اندیشه انفجار بادکنک هلیومی نیست
دادستان شهریار: علت حادثه آتش سوزی سفره خانه اندیشه انفجار بادکنک هلیومی نیست
شهریاریها - دادستان شهریار گفت: در بررسی صحنه آتش سوزی سفره خانه شهر اندیشه در این شهرستان، به نظر بادکنک هلیومی وجود نداشته و آتش سوزی به علت دیگری رخ داده است.

به گزارش شهریاریها ، حمید عسگری پور درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عملیات اطفای حریق و انتقال اجساد آتش سوزی رستوران چتر شهر اندیشه شهرستان شهریار تا ساعت ۱۱ دیشب سه شنبه ادامه داشت.

وی یادآورشد: متوفیان به پزشکی قانونی برای کشف علت فوت منتقل شدند و به احتمال زیاد فردا اجساد به خانواده ها تحویل داده شوند.

عسگری پور اظهارداشت: اطلاعاتی که در فضای مجازی در خصوص انفجار بادکنک هلیومی منتشر شده، بر اساس حدس و گمان است.

دادستان شهریار با بیان اینکه احتمال می رود نخستین افرادی که موضوع انفجار بادکنک هلیومی را مطرح کرده باشند، نیروهای اورژانس باشند، گفت: اکنون تنها اطلاعات قطعی در اختیار ما وقوع آتش سوزی و مرگ هفت نفر به علت خفگی بر اثر استنشاق گازهای سمی و دود است.

وی تاکید کرد: بررسی دقیق تر صحنه وقوع حادثه می تواند جزئیات بیشتری در اختیار ما قرار دهد و از همین رو نمی توان با قطعیت در خصوص وجود و انفجار بادکنک هلیومی به عنوان علت حادثه نظری داد.

به گزارش ایرنا، سخنگوی اورژانس اعلام کرد: بی احتیاطی در برگزاری جشن تولد منجر به آتش‌سوزی در یک رستوران و در نهایت فوت هفت شهروند شهریاری شد.

مجتبی خالدی شامگاه سه شنبه در گفت و گویی افزود: حوالی ساعت  ۲۰ سه شنبه شب در رستورانی در شهرک مریم شهر اندیشه شهرستان شهریار آتش سوزی مهیبی رخ داد.