شهریاریها

نخستین پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان شهریار

آخرين بروزرساني ۰۲ شهریور ۹۸

حل مشکل قطعی آب در کهنز و فردوسیه

به روز شده در ۳۱ تیر ۱۳۹۸

شهریاریها : مدیر اداره آب و فاضلاب شهری شهرستان شهریار ضمن اشاره به اینکه سال پربارش دلیلی بر عدم بروز مشکل در قطعی و افت فشار آب نیست، گفت: مشکل قطعی و افت فشار آب مناطق مختلف شهرستان از جمله فردوسیه و کهنز در حال مرتفع شدن است.

با توجه به آغاز فصل گرما، گزارشات متعددی از قطعی و افت فشار آب در مناطق مختلف شهرستان شهریار دریافت شد و شهروندان از قطعی‌های متعدد آب گلایه داشتند.

بهزاد اسدی مدیر اداره امور آب و فاضلاب شهری شهرستان شهریار صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهر قدس اظهار داشت: شبکه انتقال آب در هر شهر و منطقه‌ای بایستی بر اساس جمعیت و نیاز منطقه طراحی شود و شبکه انتقال آب شهرستان شهریار و شهر شهریار مطابق دهه‌های گذشته و نیاز روز تعریف‌شده بود و امروز با توجه به افزایش جمعیت و گسترش شهرها این شبکه پاسخگوی شهروندان نیست.

وی افزود: با آغاز فصل تابستان و موج گرما, مشکلاتی در شبکه توزیع آب به وجود می‌آید و گرما با وجود تلاش همکاران ما یکی از مشکلات مؤثر است و بعضاً سبب بروز اختلالاتی در شبکه انتقال آب می‌کند.

مدیر اداره امور آبفا شهری شهرستان شهریار بیان داشت: در خصوص مشکل قطعی و قطع فشار آب در نقاط مختلف شهرستان نیز اقداماتی در راستای تقویت سیستم انتقال آب در حال انجام است و مشکل قطعی و افت فشار در مناطق کهنز و فردوسیه در حال مرتفع شدن است.

اسدی گفت: در خصوص موضوع افت فشار، علاوه بر پاسخگو نبودن سیستم انتقال آب طراحی شبکه آب در ساختمان‌ها در برخی کوچه‌ها و محلات از جمله کوچ‌های بن‌بست نیز در افت فشار آب مؤثر است.

وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که عموماً شهروندان مطرح می‌کنند این است که چرا با وجود سالی پربارش، با قطعی آب و افت فشار مواجه هستیم که باید گفت در مناطقی که سد وجود دارد این آب ذخیره‌شده اما در مناطقی مانند شهریار این آب جذب چاه‌ها نشده و این آب به‌تدریج و طی سالیان متمادی جذب سفره‌های زیرزمینی خواهد شد و برای آینده مثمر ثمر خواهد بود.

مدیر اداره آب و فاضلاب شهری شهرستان شهریار خاطرنشان کرد: در پایان از تمام مردم شهرستان شهریار بابت مشکلات اخیر عذرخواهی می‌کنیم و امیدواریم با تلاش همکاران و توجه مسؤولان به سمت حل مشکلات این حوزه حرکت کنیم.

نظر شما

پاسخ دادن

پیش بینی آب و هوا پایتخت

تهران
27 درجه
37درجه
شهریار
26 درجه
37درجه

پــیـوندهـا

خبرنامه پیامکی شهریاری ها

با عضویت در خبرنامه پیامکی شهریاریها میتوانید عنوان جدیدترین خبرها را به صورت پیامک رایگان بر روی گوشی خود مشاهده بفرمایید...