جمع آوری۷۰۰ جام قلیان در شهریار
جمع آوری۷۰۰ جام قلیان در شهریار

شهریاریها : رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهریار از جمع آوری 700 جام قلیان در این شهرستان خبر داد و گفت: باید شهروندان از مضرات مواد افیونی به خصوص قلیان آگاه شوند که تحقق این مهم نیازمند فرهنگسازی است. ابوالفضل متولی باشی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی شش ماهه اخیر بیش […]

13911026151534807_PhotoLشهریاریها : رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهریار از جمع آوری 700 جام قلیان در این شهرستان خبر داد و گفت: باید شهروندان از مضرات مواد افیونی به خصوص قلیان آگاه شوند که تحقق این مهم نیازمند فرهنگسازی است.

ابوالفضل متولی باشی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی شش ماهه اخیر بیش از ۷۰۰ جام قلیان از سطح اماکن عمومی شهرستان شهریار با هماهنگی فرماندار و همکاری نیروی انتظامی جمع‌آوری شده است.

وی افزود: با وجود مضرات استعمال قلیان و تهدیدی که سلامت عمومی ایجاد می‌کند، سودجویی برخی افراد موجب شده که برغم جمع آوری مکرر قلیانها از سطح پارکها و اماکن عمومی، دوباره اقدام به توزیع و عرضه قلیان کنند.

این مسئول عنوان کرد: علاوه بر جمع‌آوری و برخورد با توزیع‌کنندگان قلیان و عرضه‌کنندگان، مهمترین راه پیشگیری از رواج این پدیده، آگاه‌ سازی شهروندان و خانواده‌ها از مضرات آن است.

متولی باشی ادامه داد: در بسیاری از موارد استعمال قلیان موجب از بین رفتن قبح استعمال مواد دخانی می‌شود و علاوه بر مشکلات بهداشت و سلامت، عوارض اجتماعی نیز در پی دارد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان شهریار یادآور شد: جمع‌آوری قلیان و برخورد با عرضه‌کنندگان آن در امکان عمومی نباید به صورت مقطعی باشد و دستگاه‌ های فرهنگی باید نقش پررنگتری در زمینه فرهنگسازی و اشاعه تفریحات سالم ایفا کنند.