بنا به اعلام لوکا زایا یکی از اعضای بینال ونیز جشنواره فیلم ونیز در موعد مقرر خود برگزار می شود. به گزارش سینماسینما، به نقل از نیویورک تایمز، جشنواره فیلم ونیز (Venice Film Festival) مطابق برنامه از پیش تعیین شده اش از ابتدای ماه سپتامبر آغاز به کار می کند. لوکا زایا فرماندار یکی از نواحی […]

بنا به اعلام لوکا زایا یکی از اعضای بینال ونیز جشنواره فیلم ونیز در موعد مقرر خود برگزار می شود.

به گزارش سینماسینما، به نقل از نیویورک تایمز، جشنواره فیلم ونیز (Venice Film Festival) مطابق برنامه از پیش تعیین شده اش از ابتدای ماه سپتامبر آغاز به کار می کند. لوکا زایا فرماندار یکی از نواحی ایتالیا و یکی از اعضای بینال ونیز روز یکشنبه ۲۴ می این خبر را اعلام کرد. زایا همینطور تاکید کرد شیوع ویروس کرونا در کشور ایتالیا کاهش یافته است.

جشنواره فیلم ونیز که توسط کمپانی بینال ونیز سازماندهی می شود، قدیمی ترین جشنواره سینمایی جهان است. این فستیوال در ماه ژانویه اعلام کرده بود که ریاست هیات داوران هفتاد و هفتمین دوره اش را کیت بلانشت برعهده دارد.

لوکا زایا که خودش یکی از اعضای بینال ونیز است، درباره برگزاری جشنواره افزود: با توجه به محدودیت های اعمال شده بر صنعت فیلم در سراسر جهان، به احتمال زیاد این دوره جشنواره با تولیدات کمتری برگزار خواهد شد.

پیش از این جشنواره فیلم «کن» بزرگترین فستیوال سینمایی دنیا بدلیل شیوع گسترده ویروس کرونا وادار شد دوره سال ۲۰۲۰ خود را لغو کند.

در کشور ایتالیا ۱۱۹ مورد جدید مرگ براثر ابتلا به ویروس کرونا در روز شنبه ۲۳ می به ثبت رسیده است.

منبع: صبا