نخستین ساخته بلند پناه پناهی جایزه پرده نقره‌ای بهترین فیلم را از جشنواره بین‌المللی فیلم سنگاپور به خود اختصاص داد. به گزارش سینماسینما، به نقل از هالیوود ریپورتر،‌ سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم سنگاپور از تاریخ ۴ تا ۱۴ آذر برگزار شد و فیلم «جاده خاکی» ساخته پناه پناهی موفق به کسب جایزه پرده […]

نخستین ساخته بلند پناه پناهی جایزه پرده نقره‌ای بهترین فیلم را از جشنواره بین‌المللی فیلم سنگاپور به خود اختصاص داد.

به گزارش سینماسینما، به نقل از هالیوود ریپورتر،‌ سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم سنگاپور از تاریخ ۴ تا ۱۴ آذر برگزار شد و فیلم «جاده خاکی» ساخته پناه پناهی موفق به کسب جایزه پرده نقره‌ای بهترین فیلم از این رویداد سینمایی شد.

«جاده خاکی» با بازی حسن معجونی، پانته‌آ پناهی ها، رایان سرلک ، امین سیمیار  و بهرام ارک، پیش از این جایزه بهترین فیلم بخش اصلی جشنواره فیلم لندن، بهترین فیلم «Cineuropa» ، بهترین فیلم لوبیانا در اسلوانی، جایزه  بهترین تیم بازیگران یک فیلم از جشنواره فیلم فیلادلفیا و همچنین بهترین فیلم جشنواره ماردل پلاتای آرژانیتین را نیز از آن خود کرده بود.

‏‎در سایر بخش‌های جشنواره فیلم سنگاپور نیز «پی.اس وینوتراج» از هند برای فیلم «سنگ ریزه‌ها» برنده جایزه بهترین کارگردانی شد و «بایساکالوف» نیز هم برای بازی در فیلم «آتش» از ازبکستان بهترین بازیگر بخش مسابقه اصلی جشنواره شد.

فیلم «برخی زنان» به کارگردانی «کن وانگ» هم جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطبان جشنواره در بخش ویژه سینمای جنوب شرق آسیا را به خود اختصاص داد.

منبع: ایسنا